Podróż ekspresem odkrywcy – recenzja

Tytuł: ,,Podróż ekspresem odkrywcy

Autorzy: Emily Hawkins, Tom Adams

Ilustracje:  Tom Clohosy Cole

Tłumaczenie: Ewa Tarnowska

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Kto nie lubi jednostajnego stukotu pociągu na torach? Z tymi wielkimi maszynami kojarzą się równie wielkie podróże. Ich siła napawa podziwem, a każdy wyjazd składa obietnicę niezapomnianej przygody.

 

Książka ,,Podróż ekspresem odkrywcy” Emily Hawkins oraz Toma Adamsa odpowiada na wiele pytań osobom zaintrygowanym historią pociągów, ale również ich budową. Nawiązuje do sławnych odkrywców oraz opowiada o ciekawostkach o których wiele czytelników nie miało wcześniej pojęcia.

 

 

 

 

Gratką są także otwierane okienka, których w tej książce jest naprawdę dużo (ponad 50)! Są ładnie wkomponowane w ilustracje, które również zasługują na uwagę. Z dużą starannością wykonał je Tom Clohosy Cole, przenosząc czytelnika w świat z różnych epok. Obrazki kojarzą się ze stylem vintage. Są bardzo filmowe i dopracowane do każdego szczegółu.

 

Narratorami książki jest Pierre Henri, konduktor Ekspresu Odkrywcy oraz Nancy Delaney, geografka, podróżniczka i poszukiwaczka przygód. Dzięki temu, że przewodnikami po tej pozycji jest zarówno mężczyzna i kobieta, mamy dwa punkty widzenia, które powinny z łatwością zainteresować dzieci obojga płci.

 

Akcja ,,Podróży Ekspresem Odkrywcy” rozpoczyna się 1-ego maja 1937 roku w Paryżu. Okazuje się, że otwierane okienka nie są jedyną interaktywną atrakcją, którą serwuje nam książka. Dodatkowo zaplanowano dla czytelników zadania oraz odkrycie zagadki, związanej z zaginięciem profesora, Pendletona.

 

 

 

 

 

Pociąg rusza tropem najciekawszych odkryć związanych z komunikacją i przemieszczaniem się. Podróżuje nie tylko po różnych miejscach, ale także w czasie. Odwiedzamy Leonarda da Vinci we Włoszech, następnie wskazówka prowadzi nas do Anglii, Ameryki czy Rosji.

 

Otwierane okienka skrywają ciekawostki na temat funkcjonowania różnych mechanizmów, takich jak np. śluza wodna, silnik parowy czy silnik o wewnętrznym spalaniu. Dzięki ilustracjom oraz przystępnym językowi, opisy te są proste w zrozumieniu dla każdego malca.

 

Wiele z okienek jest tak dobrze ukrytych, że potrzeba chwili, żeby je dostrzec. Takie odszukiwanie ich na kolejnych stronach daje jeszcze więcej frajdy!

 

 

 

 

 

Trzeba jednak pamiętać, że ,,Podróż Ekspresem Odkrywcy” to nie tylko dobra zabawa, ale także dużo merytorycznej treści, ujętej w formie, która pozwoli łatwo przyswoić wiedzę.

 

Polecam tę książkę każdemu dziecku powyżej 5-ego roku życia do wspólnego odkrywania z rodzicami lub dla starszych maluchów do samodzielnej eksploracji.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/571344/

 

 

Poprzedni wpis
Ada, to wypada! – recenzja
Następny wpis
Mały Wampir – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +5, +6, +7, +8, +9, 2018, blog książkowy, Emily Hawkins, Ewa Tarnowska, książka na prezent, książka z okienkami, książki dla dzieci, książki na prezent dla dziecka, Olesiejuk, pociąg, pociągi, podróż, Podróż ekspresem odkrywcy, przemieszczanie się, przygoda, recenzje książkowe, Tom Adams, Tom Clohosy Cole, Wydawnictwo Olesiejuk

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja