fbpx

Tajemnica diabelskiego kręgu – recenzja

Tajemnica diabelskiego kręgu – recenzja

Tytuł: ,,Tajemnica diabelskiego kręgu”

Autor: Anna Kańtoch

Projekt okładki: Dominik Broniek

Wydawnictwo: Uroboros

Rok wydania: 2018 (2013)

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Wyobraź sobie, że jesteś w miejscu, w którym tylko Ty dostrzegasz, co dzieje się naprawdę. Wśród osób, które zostały zmanipulowane i ślepo wierzą w to, co widzą. Ty jednak wiesz, że rzeczywistość znacznie różni się od wykreowanych obrazów, które mają zatuszować prawdę.

 

,,Tajemnica diabelskiego kręgu” to książka, która najpierw przyciąga uwagę okładką. Widzimy młodą dziewczynę w bardzo mrocznej scenerii. Dookoła latają białe pióra, a ona trzyma walizkę, które były popularne kilkadziesiąt lat temu.

 

Książka ma ponad 500 stron i jest jedną z trzech wydanych w ramach cyklu ,,Nina Pankowicz”. Kolejna jest zatytułowana ,,Tajemnica nawiedzonego lasu” (2015 rok), i ostatnia ,,Tajemnica godziny trzynastej” (2018 rok).

 

Autorką jest młoda pisarka, Anna Kańtoch, która zadebiutowała w 2004 roku opowiadaniem ,,Diabeł na wieży” w czasopiśmie ,,Science Fiction”. Jej pierwszą książką było z kolei ,,Miasto w zieleni i błękicie” (2004 rok).

Autorka specjalizuje się w literaturze fantasy, ale jej książkę ,,Tajemnica diabelskiego kręgu” chętniej nazwałabym młodzieżowym horrorem z elementami fantastyki.

 

 

 

 

To zdecydowanie powieść dla osób, które lubią dreszczyk emocji. Którym podoba się tajemnica, stopniowo odsłaniana przez różne sploty akcji. Gdzie niewyjaśnione logiką zachowania można zaobserwować nie tylko wśród innych ludzi, ale także w otoczeniu.

 

Główną bohaterką ,,Tajemnicy diabelskiego kręgu” jest trzynastoletnia Nina, która dowiaduje się, że została wybrana. Akcja rozgrywa się w Polsce, 10 lat po drugiej wojnie światowej. Z nieba zstępują anioły, które ludzie muszą chronić przed ówczesnymi władzami. Niebiańskie istoty zapowiadają zmiany. Spośród dzieci i nastolatków wybierają 13, których zadaniem będzie pokonać zło.

 

Przygoda Niny rozpoczyna się praktycznie już od stacji dworca kolejowego. Poznaje tajemniczego chłopaka, który wzbudza w niej pewne przeczucia. Niestety ich znajomość nie trwa długo, ale będzie miała istotne skutki dla przyszłych wydarzeń.

 

Na miejscu, czyli w klasztorze w Markotach, gdzie ustalone zostało miejsce zbiórki, dzieją się dziwne rzeczy. Posępne mury nie zwiastują niczego dobrego, a znikające dzieci potęgują w innych tylko poczucie strachu i chęć ucieczki.

 

Wielu z bohaterów, w tym także Nina, musi odnaleźć w sobie niezwykły dar, który być może przyczyni się do zgładzenia Bestii, zamieszkującej diabelski krąg.

 

 

 

 

,,Tajemnica diabelskiego kręgu” to ciekawa książka, z przemyślanymi sylwetkami bohaterów, dziejąca się na wielu płaszczyznach. Nie zawsze wszystkie zachowania występujących w niej postaci są logiczne, jednak akcja, która ciągle gna do przodu, nie pozwala się dłużej nad tym zastanawiać.

 

To tego rodzaju książka, która może znudzić dorosłego i wystraszyć dziecko, ale będzie idealna dla nastolatka, który chętnie przeczyta zarówno o detektywistycznym śledztwie, pierwszym zauroczeniu, odrażających potworach oraz istotach z innej galaktyki.

 

Polecam ją przede wszystkim dla młodzieży powyżej 13-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/tajemnica-diabelskiego-kregu-anna-kantoch-sku50b242dd618420e71d81.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--