Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy – recenzja

Tytuł: ,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy

Autor: Trudi Trueit

Ilustracje: Scott Plumbe

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

  

Recenzja:

Szkoła w której nie ma nudnych lekcji, nauczyciele są najwybitniejszymi przedstawicielami różnych dziedzin nauki, a podczas zajęć w alternatywnej rzeczywistości można odwiedzać miejsca odległe o tysiące kilometrów.

 

Brzmi jak coś niemożliwego? Nie dla twórców niezwykle inspirującej serii książek ,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy”.

 

 

 

Książka, która została wydana pod patronatem National Geographic musi być wyjątkowa. To pozycja, która z jednej strony jest klasyczną powieścią przygodową, a z drugiej łączy w sobie mnóstwo elementów związanych z odkryciami, podróżami i zaawansowaną technologią.

 

Głównym bohaterem 1-ego tomu ,,Explorer Academy: Akademii Odkrywców” jest 12-letni Cruz, chłopiec który pochodzi z Hawajów. Wychowuje go tylko tata, ponieważ mama zginęła podczas tajemniczego wybuchu w laboratorium.

 

Cruz jest niezwykle zdolny i wysportowany, dzięki czemu jego marzenie o dostanie się do jednej z najbardziej elitarnych szkół świata właśnie się spełnia!

 

 

 

 

Akademia Odkrywców co rocznie rekrutuje 25 najzdolniejszych dzieci ze wszystkich państw naszej planety. Pod okiem specjalistów szkolą się oni na przyszłych wielkich odkrywców. Ich zadaniem będzie ochrona Ziemi i projektowanie rozwiązań, które przyczynią się do poprawy życia dla innych ludzi.

 

,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy” to książka, w której zderzają się różne kultury. Która ukazuje wyższość empatii, przyjaźni i odwagi nad pozostałymi cechami. W której płeć nie ma znaczenia, a zarówno dziewczyny jak i chłopacy mogą osiągać sukces i być najlepsi w różnych dziedzinach. W której szkole nie oceny są najważniejsze, a gdzie bardziej liczy się nieszablonowe działanie i chęć niesienia pomocy innym.

 

 

 

 

Za oprawę wizualną tej pozycji odpowiada Scott Plumbe, który łączy fotografię z ilustracją. Jego kolaże robią niesamowite wrażenie i są świetnym uzupełnieniem książki.

 

Za sukcesem ,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy”  przemawia także sposób, w jaki autorka do fikcji literackiej przemyca fakty oraz wiedzę z realnego świata. Na końcu książki znajdują się nawet wzmianki o osobach, którymi inspirowała się Trudi Trueit.

 

Bardzo polecam tę książkę wszystkim czytelnikom powyżej 9-ego roku życia oraz z niecierpliwością czekam na dalsze tomy i kontynuację przygód Cruza oraz jego przyjaciół.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wiadomosci/zobacz/1-tom-explorer-academy-juz-17-pazdziernika-w-polsce/

 

 

Poprzedni wpis
Dokąd idziemy, kiedy znikamy? – recenzja
Następny wpis
Sztuczna broda Świętego Mikołaja – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +9, 2018, Akademia Odkrywców, Explorer Academy, Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica mgławicy, Krzysztof Kietzman, książka młodzieżowa, książka przygodowa, książki dla dzieci, książki o nauce dla dzieci, National Geographic, nauka, odkrywanie, Olesiejuk, prestiżowa szkoła, przygody, recenzje książek dla dzieci, Scott Plumbe, szkoła, tolerancja, Trudi Trueit, Wydawnictwo Olesiejuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja