Akademia Odkrywców. Sokole pióro + bonus – recenzja

Tytuł: ,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Sokole pióro”

Autor: Trudi Trueit

Ilustracje: Scott Plumbe

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

  

Recenzja:

Po pół roku czekania na kolejną część ,,Explorer Academy” wreszcie się skończyło i możemy z przyjemnością zasiadać do najnowszego tomu o Cruzie, uczniu najbardziej niezwykłej szkoły na świecie.

 

,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Sokole pióro” to kontynuacja ,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica Mgławicy książki autorstwa Trudi Trueit, która powstaje przy ścisłej współpracy z National Geographic.

 

 

 

(W środku najnowszej książki znajdziecie ode mnie kilka słów rekomendacji pierwszego tomu.)

 

Głównym bohaterem powieści jest 12-letni Cruz Coronado, który wraz z garstką najwybitniejszych dzieci na świecie, uczęszcza do Akademii Odkrywców – elitarnej szkoły dla niezwykle uzdolnionych uczniów.

 

W drugiej części przygód, podobnie jak w pierwszej, na bohaterów czeka technologia dalece wybiegająca w przyszłość. Ich lekcje odbywają się w specjalne zaprogramowanych salach, a nauczyciele oprócz standardowych zadań domowych, zadają im skomplikowane łamigłówki, z którymi muszą sobie poradzić.

Akcja rozgrywa się głównie na statku ,,Orion”, którym docierają do różnych miejsc. Ich głównym celem podróży jest jednak Norwegia oraz Islandia.

 

 

 

 

Cruz oprócz bycia uczniem Akademii, ma także do spełnienia prywatną misję, związaną z tajemniczą śmiercią jego mamy. Podąża za pozostawionymi przez nią wskazówkami i w tracie zbiera pojedyncze fragmenty układanki, które złożone w całość, utworzą odpowiedź jednego z ważniejszych odkryć w świecie nauki.

 

Po piętach depcze mu jednak niejaka Mgławica, której zależy, żeby wynalazek mamy Cruza nigdy nie został wskrzeszony.

 

 

 

 

 

,,Akademia Odkrywców. Sokole pióro” w niczym nie odbiega od swojej poprzedniej części. Ma się nawet wrażenie, że im dłużej pozostajemy w świecie niewiarygodnych odkryć i nowoczesnych technologii, tym bardziej stają się one dla nas naturalne.

 

W tej serii nie ma powielanych stereotypów, pochwalania niemoralnych zachowań czy spraw niemożliwych do rozwiązania. Tutaj uczniowie poświęcają się by ratować zagrożony gatunek waleni, odwiedzają Globalny Bank Nasion czy uczą się, jaki wpływ na środowisko ma topnienie lodowców.

 

Po ogromnym sukcesie dwóch pierwszych części, z niecierpliwością oczekuję na kolejne. Według informacji na stronie autorki  jest już gotowy jeszcze jeden tom, ale można być spokojnej myśli, że to dopiero początek wspaniałej przygody.

 

Serię polecam dzieciom powyżej 9. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wiadomosci/zobacz/explorer-academy-akademia-odkrywcow-sokole-pioro-tom-2-w-ksiegarniach/

 

 

 

 

BONUS

 

 

 

Tytuł: ,,Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Księga szyfrów”

Autor: dr Gareth Moore

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman

Wydawnictwo: Olesiejuk

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Jeżeli komuś spodoba się tak bardzo wizja nauki w Akademii Odkrywców, że sama fabuła to będzie za mało, ma teraz szansę na zostanie jednym z jej uczniów! ,,Akademia Odkrywców. Księga szyfrów” to książka z zadaniami, których rozwiązywanie pozwoli poczuć się jak bohater powieści Trudi Trueit.

 

Składa się ona z 6 misji i co nietypowe dla tego typu książek aktywnościowych, należy je wypełniać w kolejności chronologicznej.

 

 

 

 

Pierwsze łamigłówki są bardzo łatwe i czytelnik zdaje się być prowadzony za rękę od zadania do zadania. Z czasem jednak ich stopień trudności wzrasta. Nie ma jednak obawy, że jakiegoś ćwiczenia nie uda się rozwiązać, ponieważ autorzy książki przewidzieli sporo wskazówek oraz – w najgorszym wypadku, na końcu pozycji zamieszczone zostały odpowiedzi.

 

 

 

 

,,Akademia Odkrywców. Księga szyfrów” to więc doskonałe uzupełnienie do głównej serii, ale także wspaniała stymulacja szarych komórek dla dzieci od 9. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/616476/

 

 

 

Poprzedni wpis
Tomek mały jest nieśmiały – recenzja
Następny wpis
Złoty Wiek – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2019, Akademia Odkrywców. Księga szyfrów, Akademia Odkrywców. Sokole pióro, elitarna szkoła, Explorer Academy, Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Księga szyfrów, Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Sokole pióro, Gareth Moore, Krzysztof Kietzman, książka o technologii, książka przygodowa, książki dla dzieci, nauka, Olesiejuk, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, Scott Plumbe, technologia, Trudi Trueit, Wydawnictwo Olesiejuk

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja