Sekrety Hotelu Winterhouse – recenzja przedpremierowa!

 

Tytuł: Sekrety Hotelu Winterhouse

Autor: Ben Guterson

Ilustracje: Chloe Bristol

Tłumaczenie: Katarzyna Mironowicz

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Po ogromnym sukcesie pierwszej części, nadszedł czas na drugi tom opowieści o niezwykłym hotelu. Dla mnie to podwójny powód do radości, ponieważ także i najnowszy tytuł został objęty przez Bajkochłonkę swoim patronatem medialnym.

,,Sekrety Hotelu Winterhouse” są kontynuacją ,,Hotelu Winterhouse, a ich akcja rozpoczyna się równo rok po wydarzeniach z wcześniejszej części, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

To zarazem przedostatnia pozycja z zapowiadanej przez autora, Bena Gutersona trylogii. Ostatnia w oryginalnym języku ma zostać wydana z końcem tego roku więc możemy mieć nadzieję, że w Polsce pojawi się już z początkiem roku 2020.

Odniesienia do pierwszego tomu pojawiają się bardzo często, dlatego warto przeczytać go najpierw, zanim podejmie się decyzję o najnowszej powieści. Tutaj można zerknąć na recenzję ,,Hotelu Winterhouse”: http://bajkochlonka.pl/2018/12/01/hotel-winterhouse-recenzja/ .

,,Sekrety Hotelu Winterhouse” rozpoczynają się w chwili, kiedy Elizabeth, główna bohaterka książki, przyjeżdża po raz kolejny do hotelu na czas przerwy świątecznej.

W przeciwieństwie jednak do jej pierwszej wizyty, dziewczynka wie, że właścicielem hotelu jest jej dziadek, a ją łączy z tym niezwykłym budynkiem nie tylko historia rodziny, ale także rzeczy, których często nie sposób wyjaśnić za sprawą logiki.

Elizabeth jest bowiem obdarzona ponad naturalnymi zdolnościami, które pozwalają jej przenosić rzeczy za sprawą woli umysłu oraz wyczuwać zbliżające się zagrożenie. Poza tym dziewczynka niezwykle lubi czytać i rozwiązywać wszelkiego rodzaju zagadki. Jej specjalnością są anagramy.

W ,,Sekretach Hotelu Winterhouse” okazuje się, że budynek skrywa sekretne korytarze, a w nich podobno ukryty jest jakiś skarb. Dookoła zaczynają krążyć podejrzane postacie, a zadaniem Elizabeth i jej najlepszego przyjaciela Freddiego jest uprzedzić ich i po raz kolejny zapewnić bezpieczeństwo hotelowi.

Dziewczynka w tej części rozwinie swoje zdolności, znowu będzie musiała zmierzyć się z kobietą, która zrobi wszystko, by zyskać wielką moc oraz dokonać wyboru pomiędzy złem i dobrem, w sytuacji gdzie granica pomiędzy jednym a drugim niebezpiecznie się zaciera.

,,Sekrety Hotelu Winterhouse” to trzymająca w napięciu kontynuacja serii, która tak jak poprzedni tom trzyma czytelnika w napięciu i dostarcza wspaniałych, fabularnych wrażeń.

Polecam ją dla każdego dziecka powyżej 9. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/sekrety-hotelu-winterhouse/

PREMIERA: 24.04.2019 r.

 

 

Poprzedni wpis
Odwagi zajączku – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Jane, lis i ja – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2019, Ben Guterson, blog o książkach, Chloe Bristol, Dwukropek, fantastyka, hotel, Katarzyna Mironowicz, książka w stylu Harrego Pottera, książki dla dzieci, książki młodzieżowe, magia, patronat medialny, przyjaźń, recenzent książkowy, recenzje książek, rodzina, Sekrety Hotelu Winterhouse, tajemnica, Wydawnictwo Dwukropek, zagadki, zapowiedź książkowa

2 komentarze. Zostaw komentarz

 • Małgorzata
  29 lipca 2020 12:17

  Wydanie książki – super, będzie spłużyć latami. Opowieść cudowna, świetne tłumaczenie. Ale, ktoś się nie przyłożył do sprawdzenia tekstu – literówki (około 100 w całej trylogii). Czytałam również inne pozycje z Dwukropka i jest to samo – LITERÓWKI!

  Odpowiedz
  • Bajkochłonka
   29 lipca 2020 16:21

   Musiała Pani trafić akurat na wcześniejsze wydanie z gorszą korektą, u mnie było w tej kwestii w porządku. Ale fakt, literówki bardzo bolą podczas czytania i nie ma tu usprawiedliwienia!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja