fbpx

Sekrety Hotelu Winterhouse – recenzja przedpremierowa!

Sekrety Hotelu Winterhouse – recenzja przedpremierowa!

 

 

Tytuł: ,,Sekrety Hotelu Winterhouse”

Autor: Ben Guterson

Ilustracje: Chloe Bristol

Tłumaczenie: Katarzyna Mironowicz

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Po ogromnym sukcesie pierwszej części, nadszedł czas na drugi tom opowieści o niezwykłym hotelu. Dla mnie to podwójny powód do radości, ponieważ także i najnowszy tytuł został objęty przez Bajkochłonkę swoim patronatem medialnym.

 

,,Sekrety Hotelu Winterhouse” są kontynuacją ,,Hotelu Winterhouse, a ich akcja rozpoczyna się równo rok po wydarzeniach z wcześniejszej części, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

 

To zarazem przedostatnia pozycja z zapowiadanej przez autora, Bena Gutersona trylogii. Ostatnia w oryginalnym języku ma zostać wydana z końcem tego roku więc możemy mieć nadzieję, że w Polsce pojawi się już z początkiem roku 2020.

 

Odniesienia do pierwszego tomu pojawiają się bardzo często, dlatego warto przeczytać go najpierw, zanim podejmie się decyzję o najnowszej powieści. Tutaj można zerknąć na recenzję ,,Hotelu Winterhouse”: https://bajkochlonka.pl/2018/12/01/hotel-winterhouse-recenzja/ .

 

 

 

 

 

,,Sekrety Hotelu Winterhouse” rozpoczynają się w chwili, kiedy Elizabeth, główna bohaterka książki, przyjeżdża po raz kolejny do hotelu na czas przerwy świątecznej.

 

W przeciwieństwie jednak do jej pierwszej wizyty, dziewczynka wie, że właścicielem hotelu jest jej dziadek, a ją łączy z tym niezwykłym budynkiem nie tylko historia rodziny, ale także rzeczy, których często nie sposób wyjaśnić za sprawą logiki.

 

Elizabeth jest bowiem obdarzona ponad naturalnymi zdolnościami, które pozwalają jej przenosić rzeczy za sprawą woli umysłu oraz wyczuwać zbliżające się zagrożenie. Poza tym dziewczynka niezwykle lubi czytać i rozwiązywać wszelkiego rodzaju zagadki. Jej specjalnością są anagramy.

 

 

 

 

 

W ,,Sekretach Hotelu Winterhouse” okazuje się, że budynek skrywa sekretne korytarze, a w nich podobno ukryty jest jakiś skarb. Dookoła zaczynają krążyć podejrzane postacie, a zadaniem Elizabeth i jej najlepszego przyjaciela Freddiego jest uprzedzić ich i po raz kolejny zapewnić bezpieczeństwo hotelowi.

 

Dziewczynka w tej części rozwinie swoje zdolności, znowu będzie musiała zmierzyć się z kobietą, która zrobi wszystko, by zyskać wielką moc oraz dokonać wyboru pomiędzy złem i dobrem, w sytuacji gdzie granica pomiędzy jednym a drugim niebezpiecznie się zaciera.

 

,,Sekrety Hotelu Winterhouse” to trzymająca w napięciu kontynuacja serii, która tak jak poprzedni tom trzyma czytelnika w napięciu i dostarcza wspaniałych, fabularnych wrażeń.

 

Polecam ją dla każdego dziecka powyżej 9. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/sekrety-hotelu-winterhouse/

PREMIERA: 24.04.2019 r.

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Małgorzata
    Odpowiedz

    Wydanie książki – super, będzie spłużyć latami. Opowieść cudowna, świetne tłumaczenie. Ale, ktoś się nie przyłożył do sprawdzenia tekstu – literówki (około 100 w całej trylogii). Czytałam również inne pozycje z Dwukropka i jest to samo – LITERÓWKI!

    29 lipca 2020 at 12:17

Post a Comment