fbpx

Odwagi zajączku – recenzja

Odwagi zajączku – recenzja

Tytuł: ,,Odwagi zajączku

Autor: Nicola Kinnear

Ilustracje: Nicola Kinnear

Tłumaczenie: Małgorzata Cebo – Foniok

Wydawnictwo: Amber

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Małe dzieci często boją się wielu rzeczy. Kiedy zaczynają dorastać i mają coraz większą świadomość otaczającego je świata, to czego nie rozumieją, napawa je lękiem.

 

,,Odwagi zajączku” to kolorowy picturebook Nicoli Kinnear, w którym strach zostaje przezwyciężony dzięki sile przyjaźni.

 

 

Głównym bohaterem jest Logan, szaraczek, który jest typem domatora. Lubi robótki ręczne, pieczenie ciasteczek i przede wszystkim swoją wygodną i bezpieczną norkę.

 

Jego współlokatorką i zarazem przyjaciółką jest Luna, jego całkowite przeciwieństwo. Zajączka uwielbia niebezpieczne przygody, spacery po lesie i różne aktywności, które u Logana już na samą myśl wywołują nieprzyjemny dreszcz.

 

Pewnego jednak dnia, kiedy Luna po raz kolejny próbuje namówić przyjaciela na wyjście z norki, denerwuje się i zarzuca mu brak odwagi, kiedy ten uparcie tkwi przy swoim. Kiedy zajączka opuszcza przytulne mieszkanie, Loganowi robi się niezwykle smutno.

 

 

 

 

Nie pomagają mu nawet jego ulubione zajęcia, bo będąc sam i z poczuciem winy, nie sprawiają mu one przyjemności. W końcu postanawia porozmawiać z Luną, ale żeby to zrobić, musi wyjść na zewnątrz. Podejmuje tę odważną próbę i od tej chwili, jego życie zupełnie się zmienia!

 

,,Odwagi zajączku” to ciepła opowieść z niewielką ilością tekstu, która pokazuje, że strach można pokonać tylko w jeden sposób – stawić mu czoła.

 

 

 

 

Nasze lęki biorą się z obawy przed nieznanym, kiedy zdecydujemy się lepiej poznać to, czego się boimy, łatwiej jest odnaleźć w sobie odwagę.

 

Logan, dzięki swojej ogromnej przyjaźni do Luny nie tylko wyszedł z norki, ale także odnalazł ją i uratował przed groźnym wilkiem.

 

Co więcej, wkrótce zyskał także apetyt na jeszcze więcej przygód, przekonując się, jak przebywanie w lesie może być ciekawe i dostarczające wielu emocji!

 

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom już od 2. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/ilustrowane-ksiazki-dla-dzieci/odwagi-zajaczku,p1906366049

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--