Odwagi zajączku – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Odwagi zajączku

Autor: Nicola Kinnear

Ilustracje: Nicola Kinnear

Tłumaczenie: Małgorzata Cebo – Foniok

Wydawnictwo: Amber

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Małe dzieci często boją się wielu rzeczy. Kiedy zaczynają dorastać i mają coraz większą świadomość otaczającego je świata, to czego nie rozumieją, napawa je lękiem.

,,Odwagi zajączku” to kolorowy picturebook Nicoli Kinnear, w którym strach zostaje przezwyciężony dzięki sile przyjaźni.

Głównym bohaterem jest Logan, szaraczek, który jest typem domatora. Lubi robótki ręczne, pieczenie ciasteczek i przede wszystkim swoją wygodną i bezpieczną norkę.

Jego współlokatorką i zarazem przyjaciółką jest Luna, jego całkowite przeciwieństwo. Zajączka uwielbia niebezpieczne przygody, spacery po lesie i różne aktywności, które u Logana już na samą myśl wywołują nieprzyjemny dreszcz.

Pewnego jednak dnia, kiedy Luna po raz kolejny próbuje namówić przyjaciela na wyjście z norki, denerwuje się i zarzuca mu brak odwagi, kiedy ten uparcie tkwi przy swoim. Kiedy zajączka opuszcza przytulne mieszkanie, Loganowi robi się niezwykle smutno.

Nie pomagają mu nawet jego ulubione zajęcia, bo będąc sam i z poczuciem winy, nie sprawiają mu one przyjemności. W końcu postanawia porozmawiać z Luną, ale żeby to zrobić, musi wyjść na zewnątrz. Podejmuje tę odważną próbę i od tej chwili, jego życie zupełnie się zmienia!

,,Odwagi zajączku” to ciepła opowieść z niewielką ilością tekstu, która pokazuje, że strach można pokonać tylko w jeden sposób – stawić mu czoła.

Nasze lęki biorą się z obawy przed nieznanym, kiedy zdecydujemy się lepiej poznać to, czego się boimy, łatwiej jest odnaleźć w sobie odwagę.

Logan, dzięki swojej ogromnej przyjaźni do Luny nie tylko wyszedł z norki, ale także odnalazł ją i uratował przed groźnym wilkiem.

Co więcej, wkrótce zyskał także apetyt na jeszcze więcej przygód, przekonując się, jak przebywanie w lesie może być ciekawe i dostarczające wielu emocji!

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom już od 2. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/ilustrowane-ksiazki-dla-dzieci/odwagi-zajaczku,p1906366049

 


Poprzedni wpis
Kłamstwo i jak to robimy – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Sekrety Hotelu Winterhouse – recenzja przedpremierowa!
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2019, Amber, bestseller, bloger książkowy, książki dla dzieci, książki o odwadze dla dzieci, Małgorzata Cebo - Foniok, Nicola Kinnear, odwaga, Odwagi zajączku, pokonywanie strachu, przyjaźń, recenzje książek dla dzieci, strach, strona o książkach, Wydawnictwo Amber, zając, zajączek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja