Szczęśliwy płaszcz Koziołka – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Szczęśliwy płaszcz Koziołka
Autor: Tom Percival
Ilustracje: Christine Pym
Tłumaczenie: Marcin Brykczyński
Wydawnictwo: Jedność dla dzieci
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Umiejętność dzielenia się, ale i gotowość do poświęceń to cechy, które kojarzą się z dobrymi ludźmi. Czasami jednak trudno zrezygnować z czegoś, co się bardzo lubi, żeby komuś pomóc. Bohater kolejnej, wierszowanej opowiastki od Wydawnictwa Jedność dla Dzieci udowadnia, że nie trzeba mieć wiele, żeby móc się z kimś podzielić.

,,Szczęśliwy płaszcz Koziołka” to druga książka duetu Tom Percival oraz Christine Pym, która ukazała się całkiem niedawno. Drugą była ,,Wielkie marzenie małego Krecika”, poruszająca zupełnie inny temat – koniecznie kliknijcie w tytuł, żeby przenieść się do tamtej recenzji.

Płaszcz Koziołka

Główny bohater Koziołek wychodzi z domu na spacer w swoim zupełnie nowym płaszczyku. Wszyscy sąsiedzi zwracają na niego uwagę. Płaszcz naprawdę robi wrażenie – ma ładne kolory oraz fikuśne guziki. Koziołek jest z niego bardzo dumny i dzięki niemu czuje się wyjątkowy.

Nie dane jest mu jednak nacieszyć się nim zbyt długo. Główny bohater szybko dostrzega rodzinę żabek, które straciły swój stary dom. Mogłyby przepłynąć jezioro w poszukiwaniu nowego, ale niestety nie mają łódki. Koziołek nie zastanawia się długo – okazuje się, że mankiety rękawów jego nowego płaszcza idealnie nadają się na środek transportu dla żab.

Kot i kura w potrzebie

Koziołek maszeruje dalej w swoim nieco skromniejszym okryciu. Ponownie nie mija wiele czasu, kiedy spotyka smutnego kota oraz wystraszoną kurą. Za każdym razem okazuje się, że jego płaszcz przydaje się do ratowania nowo poznanych zwierząt.

W ten sposób, Koziołek pozostaje bez żadnego nakrycia. Co gorsza, właśnie zaczyna padać śnieg i wszystko wskazuje na to, że malec zmarznie… czy jednak na pewno?

Bezinteresowna pomoc

,,Szczęśliwy płaszcz Koziołka” to niezwykle ciepła książka, która opowiada o bezinteresownym pomaganiu oraz stawianiu potrzeb innych ponad swoimi. Koziołek dobrze wie, że jego płaszcz jest tylko… płaszczem, a zwierzęta, które spotyka są najczęściej w poważnych tarapatach. 

Ta prosta ocena sytuacji, ale i empatia głównego bohatera sprawiają, że historia nabiera bardzo dużego, ponadczasowego znaczenia. Pomaganie innym jest ważne i dzięki niemu możemy zyskać przyjaciół na całe życie.

Co więcej, książka ukazała się w pięknym wydaniu, a tłumaczenie Marcina Brykczyńskiego pozwoliło zachować melodyjność tekstu oraz jego niezwykły urok. ,,Szczęśliwy płaszcz Koziołka” będzie wspaniałą pozycją dla dzieci już powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.jednosc.com.pl/sklep/6786/szczesliwy-plaszcz-koziolka-1


Poprzedni wpis
Pucio u lekarza – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Orkiestra świata – recenzja premierowa książki
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2022, blog książkowy, Christine Pym, empatia, jedność, Jedność dla dzieci, książki dla dzieci, Marcin Brykczyński, pomoc innym, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, Szczęśliwy płaszcz Koziołka, Tom Percival, umiejętność dzielenia się, Wydawnictwo Jedność dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja