Pucio u lekarza – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pucio u lekarza
Seria: Pucio, Uczę się z Puciem
Autorka: Marta Galewska-Kustra
Ilustracje: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 
Ocena ogólna: wybitna

Pucio, jeden z najbardziej popularnych bohaterów książek dla dzieci, będzie musiał zmierzyć się ze sporym wyzwaniem! W najnowszej, kompaktowej kartonówce autorka Marta Galewska-Kustra wysyła go bowiem na wizytę do… lekarza.

,,Pucio u lekarza” należy do literackiej, bardzo lubianej serii dla najmłodszych oraz przedszkolaków. Do tej pory z tym tytułowym chłopcem ukazały się takie książki jak m.in.:

Pucio jest chory

Najnowsza pozycja przedstawia rys fabularny, który większościom rodziców jest pewnie dobrze znany. Pucio bawi się w przedszkolu ze swoim kolegą Leosiem. Nagle maluch kicha i nie trzeba wiele czasu, aby i nasz główny bohater złapał przeziębienie.

Już na drugi dzień nie czuje się dobrze, nie ma apetytu oraz jest mu zimno. Autorka bardzo dobrze wyjaśnia odbiorcom objawy choroby. Tak naprawdę za pomocą jednej rozkładówki, na której widać buzię Pucia, widać również objawy złego samopoczucia chłopca – katar, ból gardła, kaszel czy gorączkę.

Wizyta dziecka u lekarza

Mama Pucia zabiera go do lekarki, która ma już w gabinecie bardzo nieśmiałego pacjenta – jest nim zabawkowy smok. To właśnie on stanie się modelem i zaprezentuje Puciowi, ale także pozostałym młodym odbiorcom tej książki, jakie czynności musi wykonać doktor, żeby ocenić stan zdrowia pacjenta.

W ,,Pucio u lekarza” narracja krok po kroku prowadzi odbiorców po tym wydarzeniu pokazując, że nie ma się czego bać. Badanie jest szybkie, nie boli, a lekarze są zazwyczaj bardzo mili. W przypadku dzieci obawiających się takich wizyt, ta książka powinna być jak leczniczy plasterek, który z pewnością ukoi wszystkie lęki.

Co jest w walizce lekarskiej?

Ciekawa jest także część związana z procesem zdrowienia. Pucio otrzymuje zalecenia inhalacji, dzięki czemu możemy dokładnie obserwować jak poprawnie używać inhalatora. Chłopiec na wizytę zabiera ze sobą również zabawkową walizkę z akcesoriami medycznymi (stetoskopem, rękawiczkami, urządzeniem do badania nosa i uszu, patyczkami do sprawdzania gardła oraz maseczką – która jeszcze dotychczas nie pojawiała się w tego typu książkach), dzięki czemu rodzice mogą oswoić dzieci z nowymi dla nich przedmiotami.

,,Pucio u lekarza” to bardzo udana fabularnie książka, która jest nie tylko przydatna, ale i niezwykle ciekawa dla małych i dużych czytelników. Będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-u-lekarza/p3094.html


Poprzedni wpis
Albert w kosmosie – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Szczęśliwy płaszcz Koziołka – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, blog książkowy, choroba, dziecko u lekarza, Joanna Kłos, lekarz, Marta Galewska - Kustra, Nasza Księgarnia, oswajanie dziecka z lekarzem, przedszkole, przeziębienie, Pucio, Pucio u lekarza, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Uczę się z Puciem, wizyta u lekarza, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja