Pucio na wakacjach – recenzja

Tytuł: ,,Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”

Autor: Marta Galewska – Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Niecały tydzień temu swoją premierę miała najnowsza książka o Puciu, czyli małym chłopcu, który pomaga dzieciom w rozwoju na różnych etapach dorastania.

 

To już czwarta część przygód, która ukazała się do tej pory. O poprzedniej, czyli ,,Pucio i ćwiczenia z mówienia” pisałam pod tym linkiem: http://bajkochlonka.pl/2018/03/16/pucio-i-cwiczenia-z-mowienia-recenzja/

 

Tym razem, korzystając z ładnej pogody i chwili wolnego rodziców, Pucio wraz z rodziną wybierają się na zasłużone wczasy. ,,Pucio na wakacjach”, bo taki jest tytuł nowości, skierowany jest tym razem dla dzieci od 3 do 6 lat.

 

 

 

 

Książka pod względem wizualnym jest bardzo podobna do swoich poprzedniczek. Na pierwszy rzut oka jest jednak w niej zauważalnie więcej tekstu, pytania pomocnicze na dole stron zostały podzielone względem grup wiekowych, a na ilustracjach trochę więcej się dzieje (np. drugie plany są bardziej rozbudowane).

 

Podobnie jednak, jak pozostałe części jest bardzo solidna, ma zaokrąglone, bezpieczne dla dzieci rogi, grube kartonowe strony oraz jest nienaganna pod względem estetycznym.

 

,,Pucio na wakacjach” to przede wszystkim książka pomocna w nauce artykulacji, czyli umiejętności odpowiedniego wymawiania głosek. Przydatny ma być w niej odpowiedni dobór przedmiotów i czynności, wyszczególnionych w ramkach z pytaniami. W ich nazwach autorka zaznaczyła kolorem czerwonym głoski na które rodzice powinni zwrócić uwagę przy wymowie dziecka, np. dla trzylatków słowo ,,paproć”, dla czterolatków ,,pieniądze”, a dla pięciolatków ,,gwiże”.

 

W tej części znalazł się także rozdział ,,Wakacyjne minki Pucia i Michalinki”, który jest spisem przydatnych ćwiczeń logopedycznych dla dzieci. Poza tym książka tradycyjnie uzupełniona została o wstęp dla rodziców oraz komentarz autorki.

 

 

 

 

Fabuła i tej części jest bardzo prosta. Bohaterowie często zmieniają miejsce pobytu i dużo podróżują, ale nie ma w książce momentów, które mogłyby zestresować małego czytelnika. Pucio wraz z rodziną odwiedza Kaszuby oraz spędza czas nad morzem. Ciocia sprawiła wszystkim wielką niespodziankę, ponieważ przyjechała po nich samochodem kamperem.

 

Razem rozbili biwak, zbierali grzyby, byli w skansenie, podróżowali statkiem czy odwiedzili latarnię morską, a to jeszcze nie wszystko. ,,Pucio na wakacjach” obfituje w typowe, wakacyjne rozrywki, ale także nawiązuje do panujących warunków atmosferycznych. Poruszony został temat burzy i tego, że nie warto się jej obawiać. Szkoda, że bajka, która uspokoiła tatę Pucia, nie została przedstawiona w książce.

 

 

 

 

Po raz kolejny Marta Galewska – Kustra oraz Joanna Kłos stworzyły książkę fantastyczną, która spełnia wszystkie warunki bycia doskonałą lekturą. Po pierwsze bawi małego słuchacza, dostarcza mu historii, które w bardzo zbliżony sposób przypominają jego życie. Po drugie spełnia funkcję edukacyjną, dzięki czemu dziecko może się doskonalić w ćwiczeniu wymowy.

 

Po trzecie, dla dzieci, które pokochały Pucia to kolejna dawka fantastycznych przygód o ich ulubionym bohaterze, a dla rodziców kolejna porcja historii do czytania.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/pucio-na-wakacjach-cwiczenia-wymowy-dla-przedszkolakow/2577/ksiazka.html

 

 

Poprzedni wpis
Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.7
Tags: +3, +4, +5, +6, 2018, ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków, dorastanie, dziecko, hit czytelniczy, Joanna Kłos, książki dla dzieci, logopedia, Marta Galewska - Kustra, mówienie, must have, Nasza Księgarnia, nauka, nowość, Pucio, Pucio na wakacjach, recenzja, recenzje książek dla dzieci, rozwój umiejętności językowych, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja