fbpx

Puzzle od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Puzzle od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Układanie puzzli jest wspaniałym i bardzo rozwijającym zajęciem. Oddając się tej rozrywce ćwiczymy spostrzegawczość, rozwijamy wyobraźnię przestrzenną czy ćwiczymy pamięć i zdolności manualne.

 

To mnóstwo korzyści, a przecież nie należy zapominać o najważniejszym – dobrej zabawie!

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało dla swoich czytelników wyjątkowe puzzle, ponieważ nawiązujące grafiką do ulubionych tytułów. Nowości jest aż 7, ale ja skupię się na trzech z nich.

 

 

Nazwa: ,,Ptaki. Puzzle 3 w 1

Ilustracje: Ewa Kozyra – Pawlak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Liczba elementów: 16, 20, 24

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Pierwsze ściśle nawiązują do tematyki ornitologicznej, czyli ptaków. W jednym pudełku znajdą się 3 zestawy puzzli, które składają się z 16, 20 lub 24 elementów.

 

Teoretycznie są one zróżnicowane pod względem trudności, ale poziom ich skomplikowania jest bardzo zbliżony.

 

 

Ilustracje zostały wykonane przez Ewę Kozyrę – Pawlak, która znana jest z takich książek jak ,,Szopięta”, ,,Liczypieski”, ,,Ja, Bobik” czy ,,Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”.

 

Puzzle są bardzo kolorowe. Wykonano je z grubej i trwałej tektury. Ładnie się dopasowują i sprawiają mnóstwo frajdy układającym.

 

 

 

Warto też wspomnieć o pudełku w którym umieszczony jest zestaw. Podobnie jak puzzle, także zostało zrobione z tektury. Dzięki sznurkowi przymocowanemu po obu stronach, dziecko może je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce.

 

Gdyby wymienić jeszcze plastikowe torebki na puzzle w środku, które pomagają im się nie wymieszać, na płócienne torebki, całość byłaby bardzo ekologiczna!

 

 

 

Ten produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/ptaki-puzzle-3-w-1/2653/puzzle.html#.XHRGlJNKhE4

 

 

 

Nazwa: ,,Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?

Ilustracje: Marta Galewska – Kustra

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Liczba elementów: 25

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Pucio – absolutny klasyk. Jeżeli jeszcze nie wiecie kim jest ten sympatyczny bohater, koniecznie nadróbcie, czytając recenzje: ,,Pucio i ćwiczenia z mówienia” oraz ,,Pucio na wakacjach”.

 

Takie puzzle to absolutny must have każdego fana. Jest w czym wybierać, bo Nasza Księgarnia wydała aż 3 pozycje układanek w tej serii.

 

 

 

,,Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?” nie są typowymi puzzlami. To bardziej zadanie na dopasowanie elementów do kilku głównych plansz. Zamysł jest bardzo fajny.

 

Zadaniem dziecka jest odnaleźć wśród puzzli o księżycowych kształtach takich, które będą odpowiadać sytuacji przedstawionej na okrągłej tekturce. Ćwiczenie wydaje się proste. Okazało się jednak, że (być może tylko w moim egzemplarzu) niektóre części wchodzą zbyt opornie. Dla dziecka może być to mylące. Dołączona jednak do układanki instrukcja obsługi sugeruje, żeby tymi puzzlami bawić się wspólnie z rodzicem, jest to nawet zalecane. 

 

Mama lub tata powinien brać aktywny udział w zabawie. Dzięki temu dziecko szybciej opanuje dane czynności i łatwiej będzie dopasować mu charakterystyczne dla nich atrybuty.

 

 

 

 

Polecam zabawę w towarzystwie dorosłego dzieciom powyżej 2 roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa:  https://nk.com.pl/pucio-puzzle-co-tu-pasuje/2651/puzzle.html#.XHRJXZNKhE4

 

 

Nazwa: ,,Kraina Czarów. Puzzle

Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Liczba elementów: 54

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: wybitna

 

Trzecia propozycja jest najbardziej magiczna, ale i najbardziej klasyczna. Przeznaczona jest dla trochę starszych dzieci (najlepiej tych od 4-ego roku życia).

 

 

 

Ilustracja została zaczerpnięta z książki ,,Rok w Krainie Czarów”. Maciej Szymanowicz jest jednak znany także z ostatnio wydanej autorskiej książki, czyli ,,Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty”, którą także niezwykle polecam!

 

,,Kraina Czarów. Puzzle” składa się z 54 elementów, a ich układanie to czysta przyjemność. Puzzle są bardzo dobrej jakości, a dzięki intensywnym kolorom zabawa nimi sprawi mnóstwo radości.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/kraina-czarow-puzzle/2656/puzzle.html#.XHRGUZNKhE4

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--