Gruffalo – wznowienie od Wydawnictwa Tekturka!

Tytuł: Gruffalo

Autor: Julia Donaldson

Ilustracje: Axel Scheffler

Tłumaczenie: Michał Rusinek

Wydawnictwo: Tekturka

Rok wydania: 2019 (1999)

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Nie wiem czy jest ktoś, kto interesuje się literaturą dziecięcą i nie słyszał jeszcze o ,,Gruffalo”. Książka cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie!

Julia Donaldson oraz Axel Scheffler stworzyli ten kolorowy i błyskotliwy picturebook dokładnie 20 lat temu, w 1999 roku. Od tej pory w naszym kraju wydawano go już kilka razy, jednak w ostatnim czasie był wciąż niedostępny. Wielu zapalonych czytelników poszukiwało go z drugiej ręki i często byli w stanie słono zapłacić za nawet lekko zniszczony egzemplarz.

Kiedy Wydawnictwo Tekturka zapowiedziało wznowienie, wielu rodziców odetchnęło z ulgą. ,,Gruffalo” to bestseller, który kochają wszystkie dzieci i teraz ponownie każdy będzie miał do niego łatwy dostęp!

Oficjalna premiera już 6. września tego roku, a w tej recenzji zobaczycie przedpremierowo zdjęcia najnowszego wydania!

,,Gruffalo” to opowieść zainspirowana chińską baśnią o dziewczynce, która korzystając ze swojego sprytu, oszukała głodnego tygrysa.

Główną bohaterką w picturebooku jest mała myszka, która spacerując po lesie, jest zaczepiana przez groźne zwierzęta, które mają ochotę ją zjeść.

Gryzoń jednak nie pokazuje im swojego strachu, ale wymyśla historię w której to czeka właśnie na swojego przyjaciela Gruffalo – groźnego potwora jedzącego lisy, sowy, węże – w zależności od tego, kto akurat jest jej rozmówcą.

W ten sposób potencjalny drapieżca bardzo szybko zmyka, nie chcąc wpaść w łapy groźniejszego zwierzaka.

Okazuje się jednak, że Gruffalo istnieje rzeczywiście i jakby tego było mało – gustuje właśnie w takich małych myszkach jak nasza bohaterka. Ta jednak po raz kolejny wykazuje się sprytem i mówi potworowi, że jest bardzo nieustraszonym gryzoniem i wszyscy w lesie się jej boją.

Rzeczywiście, pokazując się w towarzystwie Gruffalo, zwierzęta pamiętając opowieści myszy, uciekają gdzie pieprz rośnie. W ten sposób bohaterka nie tylko zapewnia sobie nietykalność, ale także udowadnia, że nie liczy się wielkość czy siła w zyskaniu szacunku, ale przede wszystkim spryt i inteligencja.

,,Gruffalo” pisany jest rymowanym tekstem. To wydanie korzysta z tłumaczenia jednego z najpopularniejszych pisarzy książek dla dzieci, czyli Michała Rusinka.

Książka jest pięknie ilustrowana przez Axela Schefflera. Jej kolorowe i niezwykle bajkowe obrazki przenoszą każdego czytelnika bądź słuchacza w świat niezwykłej myszy i bardzo nietypowego potwora.

Długo można byłoby się rozwodzić nad zaletami ,,Gruffalo”, warto jednak pamiętać, że będzie ona idealna dla dzieci już od 2. roku życia!

Przedsprzedaż rusza 17. sierpnia na stronie Wydawnictwa Tekturka (będę jeszcze o niej przypominać). Polecam jednak już teraz zapisać się na listę mailingową na stronie: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/34-gruffalo-9788395110535.html, żeby otrzymać powiadomienie, kiedy książka będzie dostępna.

 


Poprzedni wpis
Liczymy razem – recenzja
Następny wpis
Czerwony Kapturek – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 1999, 2019, Axel Scheffler, bestseller, blog książkowy, Gruffalo, Julia Donaldson, klasyka literatury dziecięcej, książki dla dzieci, las, Michał Rusinek, mysz, najlepsze książki dla dzieci, najpopularniejsze książki dla dzieci, odwaga, picturebook, potwór, przebiegłość, recenzje książek dla dzieci, strach, strona o książkach, Tekturka, Wydawnictwo Tekturka, wznowienie, zwierzęta

7 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja