fbpx

Czerwony Kapturek – recenzja

Czerwony Kapturek – recenzja

Tytuł: ,,Czerwony Kapturek

Seria: Tribajka

Autor: Karolina Grabarczyk

Ilustracje: Nika Jaworowska – Duchlińska

Wydawnictwo: Dziwny Pomysł

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Nie tak dawno pisałam o ,,Trzech świnkach w nietypowym wydaniu, które powstały w ramach cyklu ,,Tribajka” Wydawnictwa Dziwny Pomysł.

 

W tej recenzji przeczytacie o siostrzanym tytule tych samych autorek, ale gdzie pod lupę tym razem wzięto inną klasyczną bajkę – ,,Czerwonego Kapturka”.

 

 

Oprócz charakterystycznej postaci wilka, łączy je format, identyfikacja graficzna oraz nieszablonowe podejście do tematu.

 

Przede wszystkim nie spodziewajcie się, że przeczytacie w tej pozycji klasyczną interpretację baśni. Nie ma w niej także dużo fabuły. To raczej książka dla tych dzieci, które już znają pierwotną wersję bajki, ale chciałyby dodać do niej coś od siebie.

 

,,Czerwony Kapturek” w tym wydaniu jest bardziej zeszytem ćwiczeń, niż tradycyjną książką. Zachęca najmłodszych do kreatywności; kolorowania, wymyślania własnej fabuły, a także świeższego spojrzenia na opowieść o Czerwonym Kapturku.

 

Książka rozpoczyna się od momentu, kiedy już bohaterka i jej babcia zostały uwolnione z brzucha wilka. Zastosowano tu zabieg odwróconej fabuły – czytelnik najpierw widzi zakończenie, a później stopniowo zmierza do początku historii.

 

Autorki pokazują czytelnikom, że ta – wcale nie tak przyjemna bajka, wcale nie musi się wydarzyć. Równie dobrze Czerwony Kapturek może nigdy nie spotkać wilka, a babcia dziewczynki może pozostać w dobrym zdrowiu.

 

 

 

 

 

Ilustracje są czarno – białe, a tekst w środkowej rozkładówce zabawny i wyposażony w rymy.

 

To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają w literaturze czegoś świeżego, ale z zachowaniem pamięci o klasyce.

 

Polecam dla dzieci powyżej 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.dziwnypomysl.pl/tribajka/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--