LEGO Star Wars Świątynia Jedi na Tenoo – recenzja klocków

Tytuł: LEGO Star Wars Świątynia Jedi na Tenoo
Wydawnictwo: LEGO
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czy ktoś dobrego LEGO dla dziecka szuka? Czy to LEGO najlepiej, żeby z uniwersum STAR WARS było?

Mistrz Yoda w całej swojej mądrości na pewno poleciłby klocki, w których znajduje się m.in. jego figurka! Jak pewnie dobrze wiecie ta duńska firma ma w swojej ofercie wiele serii dla fanów w różnym wieku oraz z różnymi zainteresowaniami.

Klocki LEGO dla przedszkolaków

Zdążyłam już przetestować dla Was całe mnóstwo klocków, począwszy od tych dla najmłodszych LEGO Duplo, po jedną z moich ulubionych LEGO Harry Potter czy LEGO ICONS. Sprawdzaliśmy razem nawet LEGO Kalendarze adwentowe. 

Do tej pory jednak nie sięgałam po żadną pozycję kierowaną dla… przedszkolaków! LEGO Star Wars Świątynia Jedi na Tenoo właśnie naprawia to przeoczenie. Jeżeli chcecie wypróbować klocki dla dzieci powyżej 4 lat i zależy Wam, żeby ich tematyka nawiązywała do jednej z najpopularniejszych na świecie franczyzn – przyjrzyjmy się temu tytułowi! 

Przygody Małych Jedi

Przyznam szczerze, że nie jestem największą we wszechświecie fanką Gwiezdnych Wojen, ale tak kultowe postacie jak wspomniany już Mistrz Yoda czy charakterystyczne druidy treningowe i miecze świetlne już na stałe wpisały się w światową popkulturę.

Zestaw LEGO Star Wars Świątynia Jedi na Tenoo zawiera więc nie tylko postać małego, zielonego mentora, ale również Lys Solay oraz Kai Brightstar – bohaterów stworzonych na potrzeby kreskówki dla Disney+ The Adventures of Little Jedi.

Co zawiera pudełko?

Komplet składa się łącznie ze 124 elementów, gdzie oprócz figurek są także do złożenia trzy budowle – w tym jedna (tytułowa świątynia Jedi na Tenoo) naprawdę sporych rozmiarów! 

Znajdziecie tam kącik do spania, a nawet polową kuchnię! Mnie bardzo spodobał się front świątyni z akcentami florystycznymi, a także skała przypominająca nieco Gwiazdę Śmierci.

Jak wygląda instrukcja układania?

Tym, o czym jednak przede wszystkim trzeba wspomnieć jest zupełnie inne podejście do instrukcji. Są one w znacznej mierze uproszczone i każda rozkładówka skupia się na dokładaniu maksymalnie kilku klocków.

Po lewej stronie instrukcji znajduje się grafika dłoni z klockami, które należy przygotować w tym kroku. Po prawej z kolei są pokazane kroki łączenia ich ze sobą. Co więcej, na samym dole widać postęp ukończenia danej budowli.

Przyznam, że z taką pomocą każde dziecko poradzi sobie z układaniem śpiewająco i przede wszystkim – nie zniechęci się, jak mogłoby mieć to miejsce w przypadku zestawów dla starszych odbiorców.

To bardzo udany zestaw, który oferuje nie tylko przyjemność z samego układania, ale i później – fajną zabawę z gotowymi elementami.

LEGO Star Wars Świątynia Jedi na Tenoo znajdziecie w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Sapiens. Opowieść graficzna tom 3. Mistrzowie historii – recenzja
Następny wpis
SPA – recenzja niepokojącego komiksu o branży wellness
Tags: lego, LEGO Star Wars Świątynia Jedi na Tenoo, Przygody Małych Jedi, Star Wars, świątynia Jedi na Tenoo, The Adventures of Little Jedi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja