fbpx

Dzień życzeń – recenzja

Dzień życzeń – recenzja

Tytuł: ,,Dzień życzeń”

Autor: Lauren Myracle

Tłumaczenie: Marta Panek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Gdzieś na świecie, na Wierzbowym Wzgórzu rośnie drzewo, które posiada magiczną moc spełniania życzeń. Każda dziewczynka w swoje 13 urodziny może poprosić aż o trzy.

 

,,Jedno życzenie niemożliwe do spełnienia.

Jedno życzenie, które sama możesz spełnić.

I ostatnie, najskrytsze życzenie z głębi serca.”

Lauren Myracle, Dzień życzeń, Rozdział 1, str. 15

 

 

 

,,Drzewo życzeń” to pierwsza z zapowiadanych tomów trylogii o Nataszy i jej dwóch siostrach.

 

Autorką książek jest Lauren Myracle, która słynie z wielu serii przeznaczonych dla nastolatek. Dużą rolą odgrywa w nich fantazja i przenikanie się magii oraz codziennego życia.

 

,,Drzewo życzeń” to opowieść o dorastającej bohaterce, która mieszka wraz z siostrami, ciotkami i tatą. Jej mama odeszła 8 lat i nikt nie wie, co się z nią obecnie dzieje. Tata żyje we własnym świecie, a jedyną opiekę sprawują nad dziewczynami ciocie, które choć robią co mogą, nie są w stanie zapełnić przejmującej pustki.

 

Natasza z jednej strony bardzo chciałaby wierzyć w magię wierzby spełniającej życzenia. Ma wiele pragnień, ale większości z nich nie dopuszcza do swojej świadomości. Z jednej strony chciałaby, jak każda nastolatka, przeżyć swoją pierwszą miłość, czuć się lubianą i pocałować chłopaka, który jej się podoba. Z drugiej, marzy o powrocie mamy do domu, pozbyciu się problemów i odważeniu się zostać prawdziwą pisarką.

 

 

 

 

Dziewczynka ma swoją przyjaciółkę Molly, z którą łączy ją skomplikowana relacja. Autorce udało się bardzo realnie oddać nastoletnią przyjaźń, która nie polega wyłącznie na beztroskim spędzaniu czasu, ale także na chwilach zawstydzenia, drobnych konfliktach czy tęsknocie i potrzebie obecności drugiego człowieka.

 

Rutyna codziennych dni zostaje zachwiana w chwili, kiedy Natasza decyduje się wypowiedzieć swoje 3 życzenia. Od tej pory zaczyna dostawać tajemnicze listy i spotykać na swojej drodze Ptasią Staruszkę, która ma niezwykle zdolności, ale jej tajemniczość także przeraża dziewczynkę.

 

,,Drzewo życzeń” to bardzo sprawnie napisana książka, która daje każdemu czytelnikowi dużo satysfakcji. Czyta się ją jednym tchem i ma się ogromną ochotę sięgnąć po kolejne części! Tym bardziej, że do tej pory spełniły się tylko 2 życzenia Nataszy, ale wszystko wskazuje na to, że może spełnić się także trzecie, czyli to ,,niemożliwie do spełnienia”.

 

Polecam tę książkę dzieciom powyżej 12. roku życia.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-397-Dzien-zyczen.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment