fbpx

Różnimisie – recenzja

Różnimisie – recenzja

Tytuł: ,,Różnimisie

Autor: Agata Królak

Ilustracje: Agata Królak

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2012

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Misie są różne. Prawdopodobnie nie ma dwóch takich samych misiów, podobnie jak nie ma dwóch takich samych ludzi.

 

Autorka książki ,,Różnimisie” Agata Królak uczyniła z różnorodności wielki atut. Nie ma jednak na myśli wyłącznie różnic w wyglądzie, ale także tych, które wiążą się z cechami charakteru czy nastrojem.

 

Bohaterami książeczki są misie. Na przemian oglądamy je na jasnych i ciemnych stronach. Takie urozmaicenie pobudza dziecięcą wyobraźnię oraz stymuluje narząd wzroku. Każdy miś jest tylko czarnym lub białym konturem. Dodatkowo ma oczka, nosek, buzię oraz bardzo czerwone rumieńce.

 

 

 

 

Ta książka zbudowana jest na zasadzie kontrastów. Oprócz tych wyżej wspomnianych, każda cecha zostaje zestawiona z cechą przeciwną. Przykładem mogą być tutaj emocje odzwierciedlone na buziach misiów. Widzimy bohatera po lewej stronie uśmiechniętego i podpisanego ,,wesoły” oraz po prawej, z podpisem ,,smutny”.

 

Innym przykładem będą cechy związane z powierzchownością, czyli te dotyczące wyglądu, ale także stanu w jakim się znajdujemy, np. ,,czysty” i ,,brudny”, ,,duży” i ,,mały”.

 

,,Różnimisie” w sposób wręcz fenomenalny uczą dziecka tolerancji. Nie wydają osądów, tylko potrafią uchwycić stan rzeczy takim, jaki jest. Wydają się mówić, że są misie zarówno chude, jak i grube, odważne oraz nieśmiałe, nie starając się w żaden sposób zdefiniować która z tych cech jest lepsza.

 

To idealna książka dla dzieci już od 1-ego roku życia. Dzięki grubym, kartonowym stronom oraz zaokrąglonym rogom jest bezpieczna dla każdego maluszka.

 

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--