Pola i Piotruś. Balon – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pola i Piotruś. Balon
Seria: Pola i Piotruś
Tekst: Camilla Reid
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Siedem, osiem… dziewięć! Już dziewięć części liczy sobie jedna z ciekawszych serii książkowych dla małych czytelników. Pola i Piotruś w życiu mojego syna pojawiła się bardzo wcześnie, bo zaczęliśmy czytać o przygodach tej dwójki przyjaciół już w pierwszym roku jego życia – na początku oczywiście bez rozumienia całości, ale dla samej ekspresji postaci oraz fantastycznych ilustracji.

Kolejna część serii dla dzieci Pola i Piotruś

Im jednak odbiorcy są starsi, tym bardziej docenią Polę i Piotrusia. Książki, choć ich bohaterowie to spersonifikowane zwierzęta, przedstawiają wiele sytuacji, z którymi z łatwością utożsamią się dzieci, ale także dzięki którym pozwolą najmłodszym odnaleźć się w społeczeństwie.

Autorami jest Camilla Reid oraz znany z bestsellerowych pozycji takich jak m.in. Gruffalo, Miejsce na miotle czy W Dębowym Lesie – Axel Scheffler. Spis recenzji wszystkich książek z serii Pola i Piotruś znajdziecie na końcu tej recenzji.

Smutny koniec balona

Najnowsza część – Pola i Piotruś. Balon to historia, którą można byłoby streścić praktycznie w dwóch zdaniach i istnieje szansa, że niewiele by się wówczas pominęło: Piotruś miał balon, ale on pękł i zrobiło mu się bardzo przykro. Na szczęście jego przyjaciółce Poli udało się mu poprawić nastrój za pomocą mydlanych baniek.

Opowiastka o balonie jest niezwykle prosta – i taka ma być! Dzięki temu dzieci mogą czerpać z niej radość, odczuwać emocje z bohaterami, a także uczyć się na ich przykładzie, że – choćby nawet – powinny mocno trzymać sznurek balona bez względu na sytuację.

Kwestia ulotności rzeczy materialnych

Kiedy jednak przyjrzy się tej książce dorosły, od razu zauważa w niej pogłębioną treść i bardzo ważną naukę. Pola i Piotruś. Balon jest bowiem historią obrazkową o tym, że wszystkie rzeczy, które posiadamy… są niezwykle ulotne i w szerszej perspektywie niewiele znaczące.

Warto więc cieszyć się nimi, ale nie żałować, gdy ich czas się kończy. Wspaniale to widać właśnie na przykładzie wspomnianych baniek mydlanych. Pola za pomocą prostej zabawy pokazuje Piotrusiowi, że dużo bardziej istotne jest ich towarzystwo oraz relacja, niż wspomnienie utraconego balona.

Pola i Piotruś. Balon to… odlotowa książka o tym, co ważne! Opowiastka dla najmłodszych, wydana w twardej oprawie i wygodnym formacie szybko stanie się ulubioną książką Waszych dzieci – ale także i Waszą.

Polecam ją jak i całą serię maluchom powyżej 1 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-balon-camilla-reid-skuf42c0b3e14110da42523.html

Recenzje książek dla dzieci Pola i Piotruś:


Poprzedni wpis
Medalion – recenzja książki dla dzieci pełnej wrażliwości
Następny wpis
Kąpielisko Przypływisko – recenzja komiksu na faktach
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, 2024, Axel Scheffler, balon, blog książkowy, Camilla Reid, Ewa Borówka, książka obrazkowa, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, Pola i Piotruś, Pola i Piotruś. Balon, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, ulotność, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja