Pola i Piotruś – przedpremierowa recenzja nowej serii

Tytuły: Pola i Piotruś. Hulajnoga, Pola i Piotruś. Plama
Seria: Pola i Piotruś
Tekst: Camilla Reid
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać ilustratora nowej serii dla maluchów, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga. Jest nim oczywiście Axel Scheffler, znany m.in. ze współpracy z Julią Donaldson oraz ich bestsellerowych książek:

NOWA, WAŻNA SERIA DLA DZIECI

,,Pola i Piotruś” to efekt współpracy ilustratora z Camillą Reid – pisarką książek dla dzieci z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jednocześnie ukazały się dwie części nowej serii, gdzie każda opowiada o innym zagadnieniu. Łączy je niezwykle prosta i przystępna narracja. Poza tym, to też pozycje wyposażone w dużą i czytelną czcionkę, dlatego świetnie nadadzą się do nauki samodzielnego czytania.

Zarówno ,,Pola i Piotruś. Plama” oraz ,,Pola i Piotruś. Hulajnoga” opowiadają o bardzo przyziemnych sytuacjach, ale zarówno – niezwykle ważnych z perspektywy małego dziecka. Pokazują jak niektóre, trudne z ich punktu widzenia zdarzenia, mogą nas wiele nauczyć i jak powinniśmy na nie reagować. 

Do tej pory w języku angielskim ukazało się 11 pozycji tej serii i mam nadzieję, że Wydawnictwo Wilga zdecyduje się wydać je wszystkie.

POLA I PIOTRUŚ. HULAJNOGA

Ile raz zdarzyło się w dzieciństwie, że ktoś chciał pożyczyć nasz rower lub hulajnogę? Szczególnie, gdy dostajemy nowy ,,sprzęt”, szybko staje się on obiektem zainteresowania rówieśników. Każdy chciałby go wypróbować i zobaczyć jak to jest na nim jeździć.

Nie ma jednak nic dziwnego w tym, że nie chcemy lub z dużym oporem pożyczamy nasze pojazdy. Boimy się, że ktoś może zniszczyć naszą np. hulajnogę, albo… zrobi sobie na niej krzywdę.

Dokładnie tak było w przypadku Poli i Piotrusia. Dziewczynka bardzo chciała wypróbować nową hulajnogę chłopca, ale zdarzył się jej wypadek i otarła kolano. Jak zachować się Piotruś w takiej sytuacji? Co z tego wynikło?


POLA I PIOTRUŚ. PLAMA

W drugiej książce mamy jeszcze poważniejszą sytuację. Tym razem to Piotrusia spotyka mała przykrość, kiedy zaangażowany w zabawę z Polą, zapomina żeby pójść do toalety.

Dzieci dobrze się bawią. Chłopiec dużo pije i nie trzeba wiele czasu, żeby na podłodze w domu Poli pojawiła się plama. Piotruś zmoczył spotkanie, ale okazało się, że dziewczynka dokładnie wie, co zrobić w takiej sytuacji.

Przede wszystkim pokazana została tutaj doskonała postawa Poli. Nie naśmiewa się z przyjaciela, ale pociesza go, sprząta i pożycza mu swoje ubranie. Piotruś później już bardzo się pilnuje i wyciąga wnioski z małej wpadki, która mu się przydarzyła. 

OKŁADKI-GRUBASKI I DUŻY FORMAT

Seria o Poli i Piotrusiu jest idealną propozycją czytelniczą dla małych dzieci. Nie tylko pokazuje im jak należy się w danych sytuacjach zachować, ale zawsze pozostawia w słuchaczach dobre i miłe wspomnienia, bo w tych książkach wszystko dobrze się kończy.

Co więcej, seria została wydana w dość dużym formacie, z miękkimi okładkami o dużej objętości. Papier również ma powiększoną gramaturą i jest przyjemny w dotyku. To gwarantuje, że książki będą mogły cieszyć dzieci przed długie lata.

Polecam tę serię już powyżej 1 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/search/?q=Pola+i+Piotruś

OFICJALNA PREMIERA: 23.03.2022 rokPoprzedni wpis
Dziobak Toto i magiczne drzewo – recenzja
Następny wpis
Kocham cię całym sercem – recenzja
Tags: +1, +2, +3, +4, 2022, Axel Scheffler, Camilla Reid, dzielenie się, Ewa Borówka, książki dla małych dzieci, książki do nauki czytania, Pola i Piotruś, Pola i Piotruś. Hulajnoga, Pola i Piotruś. Plama, pożyczanie, Wilga, wpadka z pieluszką, Wydawnictwo Wilga

7 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja