fbpx

Piotruś Nieustraszony – recenzja przedpremierowa!

Piotruś Nieustraszony – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Piotruś Nieustraszony”

Autor: Aleksandra Szwajda

Ilustracje: Aleksandra Szwajda

Wydawnictwo: Kadruk

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:wybitna

 

Recenzja:

Strach jest jedną z tych emocji, którą najtrudniej się oswaja. Potrzeba dużo czasu i wiele cierpliwości, żeby zrozumieć, że to czego się boimy, bardzo często jest tylko wytworem naszej wyobraźni.

 

Aleksandra Szwajda, którą na pewno kojarzycie już z książki ,,Zielony Latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów wydała tym razem swoją autorską pozycję – ,,Piotruś Nieustraszony”! To lektura przeznaczona dla rodziców oraz dzieci, którym nie pozwalają spać nocne straszki.

 

Do książki dołączony jest fantastyczny gadżet – latarka na ultrafiolet! Dzięki niej na kartach pozycji można dostrzec masę ukrytych treści i niespodzianek. 

 

 

 

Głównym bohaterem jest kilkuletni Piotruś, który opowiada czytelnikom o tym jak radzi sobie ze zjawiskami, których się boi. A w zasadzie, których się bał, bo teraz jest już Nieustraszony! 

 

Dzięki temu, że książka dzieli się na rozdziały dla rodziców i dzieci, mali słuchacze mogą skupić się wyłącznie na treści, która będzie ich interesować. Specjalistyczne porady skonsultowane z psycholog Bożeną Kawicką będą z kolei źródłem wielu ważnych ciekawostek dla rodziców. Pomogą one lepiej zrozumieć źródło strachu dziecka i podsuną sposoby jak sobie z nim radzić.

 

 

 

,,Piotruś Nieustraszony” to książka pełna inspiracji! Pomoże wyjaśnić jak należy rozpracować cienie, dziwne kształty przedmiotów, niespodziewane światła, odbicia, zewnętrzne dźwięki, samotność, burzę, ciemność, potwory czy strachy za oknem. Dzięki takiemu dokładnemu podejściu do wielu zagadnień, rodzice będą mogli być pewni, że ich dziecko poradzi sobie w każdej sytuacji!

 

Dodatkowo wszystkie treści podane są w taki sposób, że nie sugerują ,,pracy nad sobą”, ale świetną zabawę. Potwierdzeniem może być właśnie patent z latarką (dzięki symbolowi wiemy na których stronach szukać ukrytych treści), ale również rozkładana, wielka rozkładówka z przykładami dźwięków, która jest jak okno przez które możemy wyjrzeć! 

 

Aleksandra Szwajda stworzyła więc książkę nie tylko piękną, ale i wartościową oraz ciekawą. Choć bywały już książki, w których elementy moglibyśmy sobie ,,zaświecić”, np. ,,Wielka Mała Niedźwiedzica”, to jednak było ich zdecydowanie mniej niż w ,,Piotrusiu Nieustraszonym”.

 

 

 

 

Polecam zatem ruszyć na przygodę z odważnym bohaterem, który pokonał własne straszki i teraz chętnie służy radą swoim rówieśnikom! Książka będzie idealna dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo.kadruk.pl/produkt/piotrus-nieustraszony/

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment