fbpx

Kapitan Kiwi. Pogromca straszków – recenzja przedpremierowa!

Kapitan Kiwi. Pogromca straszków – recenzja przedpremierowa!

 

Tytuł: ,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków”

Autor: Barbara Supeł

Ilustracje: Agata Dobkowska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Strach jest naturalną emocją i z czasem uczymy sobie z nim radzić. Kiedy jesteśmy dziećmi, wszystko co nowe i nieznane, może nas jednak przyprawiać o dreszcze! 

 

Bohater mojego najnowszego patronatu – ,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków” udowadnia, że wszystkie lęki można przezwyciężyć i jest na to jeden naprawdę skuteczny sposób – trzeba działać i wspierać się nawzajem!  

 

Autorką rymowanego tekstu jest Barbara Supeł, a o ilustracje zadbała Agata Dobkowska. 

 

 

Główny bohater, nielot kiwi, ma jedno wielkie marzenie – chciałby latać.  Postanawia nie zwlekać zbyt długo i zamawia strój superbohatera, który pozwoli mu przezwyciężyć lęk przed wysokością. Z nową peleryną i kaskiem dla bezpieczeństwa jest gotowy podbijać świat! Zanim jednak nawet spróbuje zmierzyć się ze swoim największym strachem, słyszy wołanie o pomoc. 

 

,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków” to książka wielu bohaterów. Tytułowa postać przenosi się w różne miejsca akcji, odpowiadając na zapotrzebowanie na… superbohaterów! Kapitan Kiwi znajduje rozwiązania w takich sytuacjach jak problematyczne wyjęcie korka z wanny, szczypiący w oczy szampon, strach przed ciemnością, przerażające cienie czy burza. 

 

Co ciekawe, wszystkie te lęki ptasich postaci są lękami, które doskonale będą rozumieć najmłodsi. Opisywane przez autorkę wydarzenia mogą mieć miejsce w każdym domu, dzięki czemu małym czytelnikom będzie łatwo utożsamić się ze słyszaną historią.

 

Pomoże w tym także melodyjny tekst oraz humorystyczne akcenty, których również tutaj nie brakuje! 

 

 

 

,,Kapitan Kiwi” pokazuje, że żeby być superbohaterem, nie trzeba mieć niezwykłych umiejętności. Wystarczy wspierać swoich przyjaciół, służyć radą, a czasami po prostu być w odpowiednim miejscu i czasie. Z książki dzieci wyciągną wiele lekcji. Kolejną może być ta o tym, że w baniu się nie ma niczego złego – po prostu niektóre z naszych lęków wynikają z nieznajomości materii, z którą mamy do czynienia. Razem łatwiej jest oswajać strach i próbować nowych rzeczy. To także lektura, z którą poznamy wiele nowych gatunków ptaków – pelikan, flaming czy maskonur to tylko kilka przykładów bohaterów, które wystąpiły w tej bajce. 

 

Jestem przekonana, że na czytelnikach zrobi wrażenie także wizualna strona ,,Kapitana Kiwi”. Kolorowe obrazki, które skupiają uwagę przede wszystkim na postaciach, pomogą skupić się na tym, co najważniejsze. 

 

Historia o kiwi to wartościowa lektura, która zwraca uwagę na to co ważne, bawi, a momentami nawet wzrusza. Będzie doskonałą książką dla wszystkich dzieci powyżej  3 roku życia. 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/kapitan-kiwi-pogromca-straszkow-17915.html

OFICJALNA PREMIERA: 14.10.2020

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment