Równość i Simone de Beauvoir – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Równość i Simone de Beauvoir
Seria: Wielkie Idee dla Małych Filozofów
Tekst: Duane Armitage, Maureen McQuerry
Ilustracje: Robin Rosenthal
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jeszcze nie tak dawno temu, pojęcie równości między kobietami i mężczyznami nie istniało. Kobiety nie miały praw wyborczych, nie mogły wykonywać wielu zawodów (a wręcz było to nie do pomyślenia) i nawet nie pozwalano im decydować o własnym życiu. 

Czym jest równość?

Współcześnie jest inaczej. Szczególnie dzieci nie powinny zauważać żadnych różnic, ze względu na to czy są chłopakiem czy dziewczynką, ale również skąd pochodzą i jak zamożni są ich rodzice.

Równość i Simone de Beauvoir to książka o jednej z najsłynniejszych filozofek, a właściwie o tym, co chciała ona przekazać ludziom. O myśli, która zrewolucjonizowała dotychczasowy porządek i wprowadziła znaczenie bycia sobie równym, bez uprzedzeń. 

Książki filozoficzne dla najmłodszych

Pozycja przeznaczona jest dla najmłodszych i należy do fantastycznego cyklu wprowadzającego do filozofii Wielkie Idee dla Małych Filozofów. Autorami są Duane Armitage oraz Maureen McQuerry. Z kolei za ilustracje odpowiada Robin Rosenthal.

W ramach tej serii ukazały się już:

Nie mogłabym się bardziej zgodzić z doborem odpowiednich słów dla danego filozofa. Równość i Simone de Beauvoir także pasują do siebie idealnie.

Kim była Simone de Beauvoir?

O Simone rozmawialiśmy chwilę na moich studiach. Zapamiętałam o niej przede wszystkim to, że pochodziła z Francji, gdzie obracała się w gronie intelektualistów oraz feministek (a właściwie grupy kobiet, które walczyły o swoje prawa). Jej najbardziej znaną publikacją jest ,,Druga płeć”, w której rozważała rolę kobiet w społeczeństwie.

W książce Równość i Simone de Beauvoir autorzy skupiają się jednak nie tylko na jednej płci. Tam rozważania dotyczą przede wszystkim szeroko rozumianej równości – prawa do wyrażania emocji, do własnych wyborów, a przede wszystkim do bycia sobą i nie wpasowywania się na siłę w odgórnie wyznaczone ramy.

Równość i Simone de Beauvoir to kartonowa książka, która w bardzo prostych słowach pokazuje jak można żyć w zgodzie ze sobą i dlaczego nie warto we wszystkim naśladować innych.

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-1530-Rownosc-i-Simone-de-Beauvoir.html


Poprzedni wpis
Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba – recenzja
Następny wpis
Cuda w ciele. Opowieści 5 minut przed snem – recenzja książki
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2024, blog książkowy, Duane Armitage, filozofia, kartonówki, książki dla dzieci, książki kartonowe, książki o filozofii dla dzieci, Mamania, Maureen McQuerry, recenzje książek dla dzieci, Robin Rosenthal, równość, Równość i Simone de Beauvoir, Wielkie Idee dla Małych Filozofów, Wydawnictwo Mamania, Zofia Raczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja