fbpx

Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! – recenzja

Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! – recenzja

Tytuł: ,,Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką!”

Seria: Czarolina

Scenariusz: Sylvia Douye

Rysunki: Paola Antista

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

  

Recenzja:

Czasami podążając tropem jednej tajemnicy, znajdujemy odpowiedź na inną zagadkę, przy okazji dowiadując się także czegoś nowego o sobie. 

 

,,Czarolina. Pewnego dnia zostaną fantastykolożką!” to nowa, komiksowa seria od Wydawnictwa Egmont! Jej twórcami jest duet Sylvii Douye oraz Paoli Antista. To tytuł, który na pewno zainteresuje wszystkich miłośników fantastyki, magicznych stworzeń oraz niewyjaśnionych zjawisk. 

 

 

 

Główną bohaterką tego komiksu jest tytułowa Czarolina. Dziewczyna podczas wakacyjnej przerwy przystępuje do kursu prowadzonego przez tajemniczą postać Archibalda Balzara. Podczas tego lata ma nadzieję poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny kryptozoologii, czyli nauki o zwierzętach mitycznych i legendarnych.

 

Na zajęcia uczęszcza niewielka grupa jej rówieśników. Dziewczynka szybko nawiązuje nowe przyjaźnie, ale bierze też udział w drobnych zwadach. Czasami w złości zdarzy się jej złorzeczyć na innych. Nie wie jednak jak duże konsekwencje może mieć takie puste gadanie…

 

Pierwszy tom ,,Czaroliny” przeniesie czytelnika do świata pełnego niezwykłych zwierząt i istot. Wkrótce jednak okaże się, że to nie one są głównym tematem tej historii. Tytułowa bohaterka odkryje, że ma niezwykły dar, a jej dotychczasowe życie zmieni się o 180 stopni. 

 

Kiedy na terenie ośrodka zacznie dochodzić do podejrzanych zniknięć, nikt nie będzie podejrzewał uroczej dziewczynki o czarnych włosach. Nawet ona sama długo nie będzie zdawać sobie sprawy jak bardzo zaangażowana jest w te nowe wydarzenia, które zastanawiają wszystkich uczniów i nauczyciela. 

 

Otwarte zamknięcie tego komiksu sugeruje, że opowieść wciąż trwa i więcej o tej tajemnicy dowiemy się w kolejnych częściach. Wydawnictwo już pracuje nad drugim tomem!

 

 

 

,,Czarolina” ma w sobie wiele interesujących elementów. Momentami może nieco brakuje jej logiki, ale to z pewnością seria z dużym potencjałem! Podejrzewam, że lektura byłaby dużo ciekawsza, gdyby pod ręką mieć już kontynuację. Na tym etapie czytelnik może mieć wrażenie, że zostaje pozostawiony w najciekawszym punkcie bez wyjaśniania.

 

Komiks będzie odpowiedni dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Czarolina.-Pewnego-dnia-zostane-fantastykolozka.-Tom-1,32646171,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment