Opowiadanki – recenzja rodzinnej gry planszowej

Tytuł: Opowiadanki

Autorzy: Marie Fort, Wilfried Fort

Ilustracje: Jewgienija Smolencewa, Irina Peczekina

Tłumaczenie: Kaja Makowska

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo: Rebel

Czas gry: ok. 20 minut (scenariusz)

Liczba graczy: od 2 do 6

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

   

Recenzja:

To połączenie idealne – gra i książka w jednym! ,,Opowiadanki” to urocza planszówka autorów Marie oraz Wilfrieda Fort, która ukazała się w Polsce dzięki staraniom Wydawnictwa Rebel.

Zewnątrz wygląda jak wielka księga, a w środku skrywa mnóstwo niespodzianek i nietypową mechanikę gry! Pudełko zawiera książkę-album z przezroczystymi kieszonkami, 38 dwustronnych kart opowieści, aż 86 kart postaci, planszę do śledzenia postępów gry i liczenia punktów, 36 żetonów do głosowania dla maksymalnie 6 graczy, znaczniki oraz prostą do opanowania instrukcję.

Dlaczego ,,Opowiadanki” są tak fantastyczne? To gra, w którą mogą bawić się zarówno przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej a nawet młodzież i dorośli! Dzięki wyznaczeniu każdorazowo Mistrza Gry, który czyta historię i prowadzi narrację, znajomość alfabetu nie jest tu obowiązkowa. 

Planszówka polega na zgodnym obsadzaniu ról w załączonej do niej fabule. Do dyspozycji mamy aż 10 różnych scenariuszy, dlatego nie ma mowy o szybkim znudzeniu tym tytułem! W zależności od preferencji można nieco zmieniać zasady samej rozgrywki. W przypadku tylko dwójki graczy, zadaniem jest zwycięstwo (czyli dotarcie do mety w pierwszej kolejności) z samą grą! Wtedy tytuł staje się pozycją kooperacyjną. Istnieje możliwość również grania przeciwko sobie lub zabawy z opcją dla najmłodszych.

Same historie są dość proste, ale za każdym razem przedstawiają jakieś zagadnienie wraz z jego rozwiązaniem. Dzięki różnorodnemu obsadzaniu ról różnych postaci wybranymi zwierzętami, bajka staje się humorystyczna i przynosi mnóstwo radości wszystkim uczestnikom zabawy!

To tytuł, który ma także walory edukacyjne. Za jego sprawą dzieci mogą poznać mnóstwo różnych zwierząt, a przypisywanie ich do wymienianych cech, uczy je także lepszego rozumienia emocji oraz różnorodności charakterów. 

,,Opowiadanki” to również wizualna uczta! Za estetyczne obrazki odpowiada w niej duet Jewgienija Smolencewa oraz Irina Peczkina. 

Ten tytuł to świetna alternatywa spędzania czasu na jesienne i zimowe wieczory. Polecam do użytku własnego oraz jako udany pomysł prezentowy na każdą okazję!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictworebel.pl/games/opowiadanki-5020.html

 


 

Poprzedni wpis
Poranki sercowej mamy – recenzja
Następny wpis
Czarolina. Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2020, gra na prezent dla dziecka, gra rodzinna, gry dla najmłodszych, Irina Peczekina, Jewgienija Smolencewa, Kaja Makowska, Marie Fort, Opowiadanki, Opowiadanki gra, planszówka, planszówki dla dzieci, Rebel, recenzje gier planszowych. Dzień Gier Planszowych, Wilfried Fort, Wydawnictwo Rebel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja