fbpx

Ale PIZZA – recenzja rodzinnej gry planszowej

Ale PIZZA – recenzja rodzinnej gry planszowej

 

Tytuł: Ale PIZZA

Wydawnictwo: Jawa

Czas gry: ok. 30 minut

Ilość graczy: 2-4

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Co powiecie na popołudnie pełne pizzy? Bez potrzeby przenoszenia się do Włoch, możemy stworzyć małą pizzerię, w której dobrze wypieczone ciasto oraz kilkanaście świeżych składników czeka właśnie na odkrycie!

 

,,Ale Pizza” jest grą planszową, ale nie z jedną planszą, a kilkoma. Podstawę stanowią spody pizz. W pudełku znajdują się ich cztery, czyli dokładnie tyle dla ilu graczy jest ona przeznaczona. Minimalna liczba uczestników biorących udział w zabawie wynosi 2.

 

 

 

 

Pudełko zawiera także jednostronicową instrukcję, sześć menu czyli indywidualnych kart celów, kostkę do gry oraz 88 żetonów ze składnikami.

 

Mechanika jest bardzo prosta i opiera się na pokonaniu rywali w komponowaniu własnej pizzy. Im szybciej zbierzemy składniki, tym szybciej ukończymy rozgrywkę. Menu przydzielane są w zależności od rzutu kostką. Znajduje się na nich rodzaj oraz liczba składników, które będą potrzebne poszczególnemu graczowi. Każdy z sześciu składowych oznaczony jest inną liczbą od 1 do 6. 

 

Przykładowo, posiadając np. menu z numerem sześć, musimy skolekcjonować cztery pieczarki, jednego ogórka, dwie oliwki, jedną rukolę, jeden ser oraz dwie szynki. Ser oznaczony jest numerem pięć, kiedy już więc otrzymamy jeden w swojej turze i następnym razem po raz kolejny nasza kostka pokaże tę liczbę, musimy odwrócić ser awersem do dołu. W niektórych przypadkach znajdują się tam bonusowe składniki, czasami żeton ten nie będzie dalej brał udziału w zabawie, co z pewnością utrudni zadanie pozostałym graczom.

 

 

 

 

 

,,Ale Pizza” jest grą w której bardzo duże znaczenie ma szczęście. Ze względu jednak na spory współczynnik rywalizacji, rozgrywka jest niezwykle emocjonująca. To typowa gra rodzinna w bardzo atrakcyjnej formie, z którą miło (i pysznie!) można spędzić czas. 

 

To także doskonała propozycja aktywności na małe przyjęcia urodzinowe czy wakacyjne spotkania w gronie przyjaciół. Jestem przekonana, że nikt obok ,,Ale Pizza” nie przejdzie obojętnie! 

 

Grę rekomenduję uczestnikom od 6 do 13 lat. 

Link do strony Wydawnictwa:

http://www.jawa.waw.pl/index.php/gry/family-game-pl/dla-mlodszych/222-ale-pizza

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment