fbpx

Ich troje. Przygoda w chmurach – recenzja

Ich troje. Przygoda w chmurach – recenzja

Tytuł: Ich troje. Przygoda w chmurach

Autor: Ewa Szefer

Ilustracje: Paweł Gierliński

Wydawnictwo: WFW

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Melonik, czarny parasol oraz wietrzyk to bohaterowie, których mogliśmy już poznać w książce ,,Ich troje. Tym razem autorka Ewa Szefer zaprasza nas do kolejnej, bajkowej przygody z udziałem tych oryginalnych postaci.

 

,,Ich troje. Przygoda w chmurach” to krótka, wierszowana opowiastka bogato ilustrowana przez Pawła Gierlińskiego. Muszę przyznać, że z każdą kolejną częścią znacznie poprawia się warsztat artysty. Obrazki w ostatniej nowości zupełnie mnie ujęły i muszę przyznać, że bardziej subtelne nadanie bohaterom ludzkich cech, doskonale się tutaj sprawdziło.

 

Skupiając się jednak na merytorycznej części tej książki, jest ona zdecydowanie bardziej beztroska niż poprzedniczka. W ,,Ich troje” było ukrytych wiele ważnych znaczeń, z kolei ,,Ich troje. Przygoda w chmurach” ma w sobie więcej z cieszenia się chwilą i po prostu radości z przebywania wśród przyjaciół. 

 

 

 

Akcja rozpoczyna się od momentu, kiedy wietrzyk, parasol oraz melonik spędzają miło czas wśród chmur. Widać, że nigdzie im się nie spieszy, nie mają żadnych zmartwień oraz trosk. Nagle pojawia się w ich pobliżu coś nowego. Zastanawiają się czy powinni się tego obawiać i czy mogą się zbliżyć. Szybko okazuje się, że tym czymś jest chmura… kolorowych balonów! Zerwały się straganiarzowi i odleciały w niebo, przynosząc mu małe zmartwienie.

 

Przyjaciele oczywiście chętnie pomagają mężczyźnie odzyskać jego zgubę, dzięki czemu na koniec dnia – w ramach podziękowania, zostają nagrodzeni kolorowymi balonami. 

 

W ,,Ich troje. Przygoda w chmurach” nie ma wielkiej akcji, trzymającej w napięci fabuły czy czarnych charakterów. Jest miły i bezinteresowny gest pomocy, radość z dobrego zakończenia i dzielenie się swoim szczęściem z innymi.

 

 

 

Dzięki takiemu łagodnemu wydźwiękowi książki, będzie ona odpowiednia nawet dla bardzo małych dzieci. Melodyjny, rymowany tekst pozwoli lepiej skupić się na perypetiach bohaterów, przy okazji ułatwiając zapamiętanie konkretnych strof.

 

Koniecznie odwiedźcie także stronę autorki – https://www.ewaszefer.com , na której w dziale ,,Wiersze – posłuchaj” można odtworzyć kilka poetyckiej utworów o rozmaitej, czasami humorystycznej treści. 

Link do strony Wydawnictwa: https://wfw.com.pl/ksiazki/ich-troje-przygoda-w-chmurach1/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment