fbpx

Studio tańca 2 – recenzja

Studio tańca 2 – recenzja

Tytuł: ,,Studio tańca 2”

Scenariusz: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)

Rysunek: Crip

Kolor: Maela Cosson

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Raptem kilka tygodni temu zachwycałam się pierwszą częścią ,,Studia tańca”, a już Wydawnictwo Egmont zrobiło czytelnikom niespodziankę i wydało kolejny tom przygód trzech przyjaciółek! Dziewczyny kochają tańczyć i mimo, że są licealistkami, to ich poczynania obserwuje także mnóstwo uczennic podstawówki.

 

,,Studio tańca 2” to również komiks podzielony na trzy duże rozdziały, składający się na wiele mini gagów. Spotykamy w tej książce bohaterów z poprzedniej części, jak np. złą i zazdrosną Carlę, rodziców Lusi, Julki i Ali, ich rodzeństwo oraz pozostałych uczniów szkoły i Studia Tańca.

 

 

W komiksie pojawia się wiele elementów związanych z tańcem klasycznym, baletem, tańcem afrykańskim czy jazzowym. W tej serii taniec i pasja zostały zestawione z codzienną rutyną, jak na przykład z lekcjami matematyki, drobnymi urazami czy pierwszymi miłościami.

 

,,Studio tańca 2” oferuje jednak wydarzenia, o których dotychczas nie mieliśmy szansy przeczytać. Przyjaciółki wyjeżdżają na międzynarodowy konkurs do Paryża, Lusia z wzajemnością zakochuje się w Eliocie, wystawiają podczas swojego pobytu w Sankt Petersburgu w Rosji balet – ,,Dziadka do orzechów”, a na dokładkę biorą udział w Narodowym Konkursie Młodych Talentów.

 

 

 

 

Komiks jest pełen emocji, wspaniałego i subtelnego poczucia humoru, a przedstawieni bohaterowie wydają się być niemal prawdziwymi postaciami.

 

Styl ilustracji jest bardzo współczesny, obrazki mają energiczne i przyjemne kolory, a artyści często bawią się konwencją nadając im charakterystycznego wyrazu.

 

Zapowiadany jest już 3 tom ,,Studia tańca” i pozostaje mieć nadzieję, że zobaczymy go równie szybko, co jego poprzednika.

 

 

 

 

Cała seria idealnie sprawdzi się dla osób od 9-ego roku życia, ponieważ płeć nie gra tu w zasadzie większej roli. Bohaterami komiksowych sytuacji są zarówno dziewczyny, jak i chłopaki.

 

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Komiksy-sa-super.-Studio-Tanca.-Tom-2,13925392,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment