fbpx

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata – recenzja

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata – recenzja

Tytuł: ,,Marvel. Superbohaterki”

Autor: Lorraine Cink

Ilustracje: Alice X. Zhang

Tłumaczenie: Paulina Braiter, Paweł Dembowski, Magdalena Kunz, Gabriela Zielińska

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2019

Objętość:   więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Imperium Marvela znane jest chyba każdemu miłośnikowi komiksów, bez względu na to ile ma się lat. Marka kojarzona jest przede wszystkim z opowieściami o superbohaterach. Najbardziej charakterystyczne postacie to Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man czy Hulk. Mimo, że wszyscy wymienieni przed chwilą bohaterowie to mężczyźni, Marvel ma także dużo powiedzenia o odważnych i pewnych siebie kobietach!

 

,,Superbohaterki” to nowość książkowa wydana przez Egmont Polska. Jej autorka, Lorraine Cink zebrała 65 kobiecych postaci, opisała je i przedstawiła ich historie.

 

 

 

W wielu mini rozdziałach możemy przeczytać o ich super mocach, ksywkach, umiejętnościach, partnerach, zwierzęcych towarzyszach czy ulubionej kryjówce.

Autorka nie pomija także ich słabości oraz wrogów.

 

Ciekawe w ,,Superbohaterkach” jest to, w jaki sposób mówi się w niej o kobietach. Nie definiuje się je przez pryzmat ich paranormalnych zdolności, ale przez to, w jaki sposób są w stanie wykorzystać swój potencjał.

 

 

 

 

Wiele z bohaterek nie urodziło się z żadnymi specjalnymi umiejętnościami, część nabyła je dopiero później, np. w skutek jakichś losowych zdarzeń. Mimo to potrafiły odnaleźć w sobie motywacje, żeby nie pójść na skróty, uczyć się, sprzeciwiać zastanemu porządkowi.

 

Niektóre popełniały często błędy i najpierw opowiadały się za złymi postaciami, ale później rozsądek pozwalał im zmienić się i przejść na dobrą stronę.

 

Jest tu wiele inspirujących historii, które same w sobie są ciekawymi opowiadaniami, ale dodatkowo mogą także zachęcić czytelników do sięgnięcia po kolejne komiksowe tytuły z produkcji Marvela.

 

 

 

 

Dużą zaletą książki ,,Superbohaterki” są ilustracje Alice X. Zhang. Malarsko przedstawione postacie wyglądają zjawiskowo i czytelnik od razu wierzy w ich niezwykłe moce!

 

Polecam tę książkę czytelnikom powyżej 9. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Marvel.-Superbohaterki.-65-kobiet-ktore-zmienily-losy-wszechswiata,14905347,p.html

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment