Bez kategorii
0

Staś na tropie. Moja aktorska przygoda – recenzja

Tytuł: ,,Staś na tropie. Moja aktorska przygoda”

Seria: Staś na tropie

Autor: Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Wydawnictwo: Burda Książki

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Pamiętacie Stasia? W ,,Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem poznajemy historię 10-latka, który obserwując świat i podążając tropem swoich idoli, pragnie zostać słynnym sportowcem (koniecznie przeczytajcie ten mini wywiad: https://bajkochlonka.pl/2020/07/30/5-pytan-do/).

 

Jak to jednak z młodymi ludźmi bywa – rzadko kiedy ten pierwszy ,,strzał” jest tym finalnym. Trzeba spróbować wielu rzeczy, ale i sprawdzić się w różnych sytuacjach, żeby zdecydować, co chce się robić w przyszłości.

 

Drugie podejście Stasia i zarazem kolejna część niezwykle wciągającej serii to ,,Staś na tropie. Moja aktorska przygoda”. Tym razem także w spisywaniu perypetii chłopca pomogła jego mama Ewa Winnicka-Łazarewicz. Ponad to w tworzenie książki zaangażowało się wielu słynnych twórców filmowych (i nie tylko)! Zanim napiszę jakich, posłuchajcie jak zaczęła się przygoda Stasia.

 

 

 

Chłopca, podobnie jak wielu w jego wieku, rozsadzała energia. Lubił się popisywać, rozśmieszać rówieśników i być w centrum uwagi. Jedna z nauczycielek (która życzyła sobie, żeby prowadzenie lekcji ze Stasiem w klasie było łatwiejsze), podpowiedziała rodzicom, żeby zapisać go na warsztaty teatralne. 

Szybko okazało się, że w związku z graniem w spektaklach coś do powiedzenia ma także jego tata, a liczne rodzinne seanse filmowe i serialowe przed telewizorem, rozbudziły jeszcze więcej chęci do odgrywania rozmaitych ról. 

 

Kariera Stasia rozpoczyna się niezwykle skromnie, od… postaci karalucha w przedstawieniu ,,Pchła Szachrajka”, wystawianej na podstawie twórczości Jana Brzechwy. Przyszłość przyniesie jednak  niespodziewane wyzwania. Okaże się, że to co było łatwizną wśród kolegów z klasy, stanie się bardzo trudne do zrobienia na oczach całej szkoły. 

 

 

 

,,Staś na tropie. Moja aktorska przygoda” prześwietla zawód aktora od podszewki – przynajmniej z punktu widzenia młodego chłopca. Książka pozwala lepiej zrozumieć czym jest trema (i jak sobie z nią radzić), o co chodzi z tymi castingami, jakie jeszcze zawody potrzebne są do zrealizowania filmu – a nawet przytaczane są różne specjalistyczne terminy z planu lub teatru.

 

Dodatkową atrakcją są oczywiście wspomniane wcześniej wskazówki od słynnych aktorów – Macieja Stuhra czy Janusza Gajosa, ale także innych osób ze świata filmu. Autorzy zadbali także o to, żeby przedstawić młodym czytelnikom sylwetki znanych filmowców. 

 

,,Staś na tropie. Moja aktorska przygoda” to pisana w narracji pierwszoosobowej, wciągająca opowieść o wielkim marzeniu i… jego realizacji! Za sprawą wielu ilustracji, a nawet zdjęć samego bohatera, młodzi czytelnicy z wielką przyjemnością będą sięgać po tę książkę samodzielnie. Polecam ją wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.slowne.pl/ksiazki/dla-dzieci/stas-na-tropie-moja-aktorska-przygoda/

 

 

Poprzedni wpis
Basia. Wielka księga o uczuciach + gra planszowa – recenzja przedpremierowa
Następny wpis
Żelazny Olbrzym – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +9, 2021, aktorstwo, Burda Książki, Ewa Winnicka, film, książki dla dzieci, książki o dzieciach, recenzje, recenzje książek dla dzieci, Staś, Staś Łazarewicz, Staś na tropie, Staś na tropie. Moja aktorska przygoda, teatr, Wydawnictwo Burda Książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja