Akademia Super Bohaterów – recenzja książki oraz gry

Tytuł: Akademia Super Bohaterów
Autor: Tomasz Rożek
Ilustracje: Marek Oleksicki, Mikołaj Spionek
Wydawnictwo: Fundacja Nauka. To lubię
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Batman, Spider-Man, Superman czy Iron Man? Przy Bohaterach, o których opowiada Tomasz Rożek, tamci to w zasadzie nudziarze z bardzo wielkim ego. Zapomnijcie na chwilę o tych wymyślonych postaciach z nie do końca realnymi przygodami i posłuchajcie o ludziach, którzy rzeczywiście kiedyś istnieli! Mało tego! Byli albo Polakami, albo mieli polskie korzenie.

Tomasz Rożek i Nauka. To lubię

,,Akademia Super Bohaterów” to nie tylko książka. To wielki projekt stworzony przez autora, ale także Fundację Nauka. To lubię. Tomasza Rożka na pewno kojarzycie z daleko zakrojonej działaności szerzenia wiedzy na rozmaite, naukowe tematy. Jego kanał na YouTubie subskrybuje już ponad 700 000 osób! 

Dzięki popularyzowaniu nauki, publikowaniu artykułów w magazynach i w końcu – pisaniu książek, uświadamia rolę doświadczeń, odkryć i technologicznych przełomów w dzisiejszym świecie.

Super-ludzie w książce dla dzieci (i nie tylko)

W książce, czyli drugim, rozszerzonym wydaniu ,,Akademii Super Bohaterów” znajdziecie aż 38 postaci kobiet oraz mężczyzn, którzy wsławili się na kartach historii ważnymi odkryciami, ale i odpowiednią postawą w codziennym życiu. Przeczytacie tutaj o Bohaterach przez duże B, który żyli kilkanaście lub kilkaset lat temu. Poznacie ich losy, ciekawostki z czasów dzieciństwa czy najbardziej zwrotne punkty w ich działalności.

Autor na początku skrótowo przedstawia każdego z nich, żeby w dalszej części i na kolejnych stronach bardziej szczegółowo zagłębić się w życiorysy wybranych postaci. Narracja prowadzona jest w książce bardzo ciekawie, dlatego momentami można rzeczywiście nieco się zapomnieć i odnieść wrażenie, że czyta się o… super-ludziach, którzy choć wielokrotnie mieli mnóstwo przeszkód do pokonania, osiągnęli niewyobrażalne rzeczy.

Akademia Super Bohaterów

Smaczku tej pozycji dodaje obecność ilustracji Marka Oleksickiego oraz Mikołaja Spionka, które przypominają kultowych, komiksowych bohaterów z najbardziej znanych i lubianych albumów. 

Myślę, że tylko w ,,Akademii Super Bohaterów” będziecie mieć szansę zobaczyć Mieczysława Bekkera w srebrno-złotym skafandrze, Napoleona Cybulskiego obdarzonego niezwykłą mocą naczyń krwionośnych czy Annę Tomaszewicz Dobrską w kostiumie białego samuraja. 

I od razu napiszę wprost – z tej książce dowiecie się naprawdę o ludziach, o których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszeliście. W co swoją drogą trudno uwierzyć, bo ich wynalazkom i odkryciom zawdzięczamy praktycznie wszystko to, co nas współcześnie otacza.

Gra karciana dla lubiących rywalizację

W ramach tej bohaterskiej serii ukazała się także karcianka. Zupełnie nie widzę jednak możliwości, żeby sięgnąć po nią, a nie sięgać po książkę. Gra ,,Akademia Super Bohaterów” to bowiem świetne uzupełnienie lektury, pozwalające nie tylko uporządkować wiedzę, ale od razu sprawdzić swoją pamięć!

W pudełku znajdują się  32 karty z wizerunkami Super Bohaterów, a także trzema wybranymi faktami na ich temat. Zadaniem jednego gracza jest tylko na ich podstawie odgadnąć, o kim mowa. Im zrobi to z wykorzystaniem mniejszej ilości podpowiedzi, tym zdobędzie więcej punktów i będzie miał większą szansę na wygraną!

Muszę przyznać, że to naprawdę świetny test, ale także mnóstwo frajdy i zachęta do ponownego i ponownego sięgania po książkę ,,Akademia Super Bohaterów”.

Polecam tę serię dzieciom powyżej 9 roku życia, nastolatkom oraz dorosłym – bez górnej granicy wieku!

Zestaw książka + gra ,,Akademia Super Bohaterów” w dobrej cenie znajdziecie tutaj: https://bit.ly/AkademiaSuperbohaterow

Poprzedni wpis
Ola Szwajda, czyli jak dać się prowadzić swojej wyobraźni – wywiad Strefa Rozmów
Następny wpis
Pożyczalscy i rzeka – recenzja audiobooka dla dzieci
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +9, 2023, Akademia Super Bohaterów, blog książkowy, Fundacja Nauka. To lubię, gra karciana, książka dla dzieci, książka popularnonaukowa dla dzieci, Marek Oleksicki, Mikołaj Spionek, nauka, Nauka. To lubię, naukowcy, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Tomasz Rożek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja