Studio tańca 3 – recenzja

Studio tańca 3 – recenzja

Tytuł: ,,Studio tańca 3”

Scenariusz: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)

Rysunek: Crip

Kolor: Maela Cosson

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czekałam i doczekałam się! Prawda jest jednak taka, że trzeciej części komiksu ,,Studio tańca” wystarczyło wypatrywać tylko kilka miesięcy, bowiem ,,Studio tańca 2” miała swoją premierę z początkiem 2019 roku.

 

Zarówno recenzje do ,,Studio tańca 1” jak i ,,Studio tańca 2” możecie znaleźć na blogu.

 

 

 

,,Studio tańca 3” to tom 7, 8 oraz 9 serii, które zebrano w jeden. Podobnie jak dwie poprzednie książki, opowiada historię trzech przyjaciółek – Julki, Ali i Lusi, których wspólną pasją jest taniec. Każda z nich jest inna, zarówno ze względu na wygląd, jak i charakter czy indywidualne upodobania.

 

Dziewczyny otrzymują zaproszenie na ferie zimowe do Londynu od ich koleżanki Lilki, która uczy się w Royal Ballet School. Wspólnie chcą wziąć udział w przesłuchaniu do bożonarodzeniowego musicalu w londyńskim teatrze. Najpierw jednak muszą przekonać rodziców do tego przedsięwzięcia. Nie jest łatwo, ale korzystając ze swojego sprytu i wykorzystując słabe punkty rodziców, udaje się im wyruszyć w podróż.

 

 

 

 

Niespodzianką jest, kiedy na miejscu spotykają Carlę, dziewczynkę ze szkoły tańca, która nie da się lubić. Carla jak zawsze próbuje przestawić im szyki, ale na szczęście z marnym rezultatem.

 

,,Studio tańca 3” zawiera dużo więcej jednostronicowych, krótkich gagów, niż miało to miejsce w poprzednich książkach z tej serii. Ich tematami jest np. nieudany flash mob czy fantastyczny opis wakacyjnego turnee dziewczyn po Francji.

 

W kolejnych rozdziałach możemy zobaczyć wykonaną przez bohaterki komiksu, nowoczesną i zarazem baletową wersję Królewny Śnieżki czy zorganizowaną przez nie imprezę Halloweenową.

 

Mimo, że akcja ,,Studio tańca 3” rozgrywa się podczas różnych miesięcy, najwięcej wątków ma miejsce podczas okresu świątecznego.

 

 

 

 

Dla kogo jest ten komiks? Na pewno dla wszystkich, którzy kochają taniec. Często to on jest głównym bohaterem tych mini historii, zawsze jednak jego temat autorzy uzupełniają kontekstem życia nastolatek, dorastania, rodziny czy pierwszych miłości.

 

Same rysunki są niezwykle nowoczesne i świetnie odczytuje się z nich przekazywaną fabułę.

 

Polecam tę serię dla osób powyżej 9. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Komiksy-sa-super-Studio-Tanca.-Tom-3,15984641,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment