Studio tańca – recenzja

Tytuł: ,,Studio tańca”

Scenariusz: Béka (Bertrand Escaich i Caroline Roque)

Rysunek: Crip

Kolor: Benoit Bekaert, Maela Cosson

Tłumaczenie: Marek Puszczewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

,,Komiksy są super!” to seria książek Wydawnictwa Egmont Polska, która skupia się na publikacji opowiadań rysunkowych dla dzieci, które należą do grona europejskich bestsellerów. Każdy tom to mądra historia i humorystyczne przedstawienie życia młodych bohaterów.

 

W ramach tej serii wydano komiks o którym wspominałam całkiem niedawno, czyli ,,Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob.

 

,,Studio tańca” Cripa i Beki, to francuski przebój dla trochę starszych czytelników, niż pozycja o której pisałam wcześniej. Ten komiks sprawdzi się w przypadku czytelników od 9-ego roku życia.

 

 

 

 

Nie ma tu jednej głównej bohaterki, a trzy, które mimo dzielących je różnic charakteru i wyglądu są dobrymi przyjaciółkami. Julka, Alia i Lusia to dziewczynki, które chodzą razem do szkoły i mają zajęcia w Studiu Tańca. Ćwiczą tam przede wszystkim balet, ale mają także zajęcia z tańca nowoczesnego czy afrykańskiego.

 

Czarnym charakterem tej pozycji jest Carla, dziewczynka, która ma osobie bardzo wysokie mniemanie i zrobi wszystko, żeby być najlepszą (nawet, jeżeli ma osiągnąć sukces kosztem innych). Na szczęście Carla ma też ogromnego pecha i wszystkie nieprzyjemności, którym obdarza trzy przyjaciółki, kończą się na jej niekorzyść.

 

W komiksie znajdziemy pierwsze, młodzieńcze zauroczenia, rywalizację oraz wielką pasję. Zawiera on także fragmenty przedstawień: ,,Śpiącej królewny” oraz ,,Romea i Julii”.

 

 

 

 

 

,,Studio tańca” to pierwszy wydany tom, ale to nie ostatnia książka, w której możemy przeczytać o perypetiach przyjaciółek. Zapowiedziana jest już kolejna część, czyli ,,Studio tańca, cz.2”.

 

Każdy tom dzieli się na 3 duże rozdziały, a każdy rozdział na wiele małych sytuacji, gagów, które w większości mieszczą się na dwóch pojedynczych stronach.

 

Kreska komiksu jest bardzo przyjemna. Ze względu na charakter historii dużo w niej dynamiki, a energia aż bije z każdego kadru!

 

Polecam ,,Studio tańca” do czytania tym osobom, które szczególnie chcą podpatrzeć jak wygląda nauka tańca oraz co się na nią składa. Komiks zawiera wiele profesjonalnego słownictwa, które zostało wytłumaczone w przypisach, dzięki czemu po jej lekturze można poczuć się większym specjalistą, niż dotychczas 😉

 

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Komiksy-sa-super-Studio-Tanca.-Tom-1,11681803,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Nan Sparrow i potwór z sadzy – recenzja
Następny wpis
Mały pokój z książkami – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +9, 2018, balet, Béka, Benoit Bekaert, Bertrand Escaich i Caroline Roque, Crip, Egmont, Egmont Polska, komiks, komiksy, komiksy dla dzieci, komiksy dla młodzieży, Komiksy są super!, książki o tańcu, Maela Cosson, Marek Puszczewicz, pierwsza miłość, pierwsze zauroczenie, pisanie o książkach, przyjaźń, recenzje książkowe, Studio tańca, Studio tańca tom 1, taniec, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Egmont Polska, zdjęcia książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja