fbpx

Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob – recenzja

Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob – recenzja

Tytuł: ,,Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob

Scenariusz: Guillaume Bianco

Rysunek: Antonello Dalena

Kolor: Cecilia Giumento

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont Polska

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Jak dobrze wytłumaczyć dziecku czym są bakterie i wirusy? Jak je przekonać, że od chodzenia boso po śniegu, albo stania w otwartym oknie można łatwo złapać przeziębienie lub coś znacznie gorszego?

 

,,Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob” to pierwsza część z serii zapowiadanych komiksów o prawie 6,5 letniej dziewczynce. Bohaterka zmaga się z obniżoną odpornością, a jej codziennemu rytuałowi poranków towarzyszy przyjmowanie lekarstw. Często z wizytą wpada także nielubiany przez nią doktor, który wyjątkowo irytuje ją, kiedy zwraca uwagę na jej niski wzrost.

 

Oprócz tego w życiu Rebeki dzieje się dużo nowych i trudnych rzeczy. Jej rodzice postanawiają się rozstać, mama poznaje nowego mężczyznę i wszystko wskazuje na to, że się zakochuje, a jej starsza siostra przechodzi trudny etap wchodzenia w dorosłość.

 

 

 

 

Na szczęście Rebeka poznaje zabawnego Mikroba, który nie dość, że broni ją przed innymi chorobami, to w dodatku staje się jej wsparciem i pomaga w walce o odzyskanie rodziny. Ogromnym wsparciem jest także dla dziewczynki dziadek, który pokazuje zupełnie inną perspektywę obserwowania rzeczywistości, tłumaczy jej wszelkie zawiłości życia i staje się najlepszym kompanem w codziennych zabawach.

 

Autorem i pomysłodawcą serii jest Guillaume Bianco, rysunki wykonał Antonello Dalena, a kolorem zajęła się Cecilia Giumento. Komiks składa się z trzech rozdziałów, rozdzielonych stroną tytułową.

 

 

 

 

Mnie ta pozycja przeniosła wiele lat wstecz, kiedy sama jako niewielka dziewczynka czytałam komiksy z serii W.I.T.C.H. Mimo, że tematyka ,,Ernesta i Rebeki” znacznie różni się od wspominanej przeze mnie serii o czarodziejkach – to zarówno kolor, kreska i sposób opowiadania historii jest bardzo zbliżony.

 

 

 

 

,,Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob”  to komiks, który stara się być czymś więcej, niż tylko rozrywką dla najmłodszych. Przekazuje pewne wartości, edukuje w kwestii mikrobów i opowiada o dość trudnych chwilach, ale w bardzo przystępny sposób.

 

Polecam go dla czytelników powyżej 7-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Komiksy-sa-super-Ernest-i-Rebeka.-Moj-kumpel-mikrob.-Tom-1,11681811,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--