O Misiu, który szukał przyjaciela – recenzja

Tytuł: ,,O Misiu, który szukał przyjaciela”

Autor: Danuta Parlak

Ilustracje: Joanna Bartosik

Wydawnictwo: Kinderkulka

Rok wydania: 2017

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Misie, szczególnie te pluszowe, mają krótką pamięć. Dobrze jednak wiedzą, co jest w życiu najważniejsze i bez czego każdy dzień byłby pozbawiony kolorów. Dla Misiów najważniejsze jest posiadanie przyjaciela.

 

Dlatego też bohater ,,O Misiu, który szukał przyjaciela”, kiedy tylko znalazł się w nowym otoczeniu zupełnie sam, postanowił nie wahać się ani chwili i wyruszyć w podróż w celu odnalezienia sympatycznego dziecka z którym mógłby się zaprzyjaźnić.

 

 

Autorką książki o bardzo miłym misiu (ale nie niedźwiadku) jest Danuta Parlak. Joanna Bartosik przygotowała z kolei ilustracje, które doskonale oddają nieco naiwny, ale bardzo uroczy świat z perspektywy pluszowej maskotki.

 

Miś ma charakterystyczny pomarańczowy szalik i zmierza w stronę placu zabaw. Ma przeczucie, że znajdzie tam przyjaciela. Po drodze spotyka wiewiórkę oraz rodzinę kaczek. Chcą z nim spędzać czas, ale na sposób, któremu miś nie jest w stanie podołać. Nie wszyscy rozumieją, że każdy jest inny i wszyscy różnią się od siebie. Są zwierzęta czy ludzie, które świetnie pływają lub tacy, którzy doskonale wspinają się na drzewa. Miś nie jest jednym z nich.

 

 

 

 

Tytułowy bohater jest rozsądnym misiem, dlatego potrafi szczęśliwie wybrnąć z każdej sytuacji i tym, którzy mają wątpliwości, wytłumaczyć, dlaczego nie robi tego, co oni. Pluszak dochodzi także do bardzo ważnego wniosku, że zanim znajdzie się prawdziwego przyjaciela, trzeba się sporo nachodzić.

 

Mam wrażenie, że jest to najważniejsze przesłanie tej książeczki. Chociaż będzie ona także niezwykle cenna w sytuacji, kiedy ulubiony miś dziecka się zgubi albo zniszczy i rodzice postanowią o jego losie.

 

 

 

 

W książce jest bardzo wyraźnie naszkicowany wątek, kiedy Tomek – chłopiec z pacu zabaw, zabiera misia do domu i tam, wspólnie z rodzicami, podejmuje decyzję o napisaniu ogłoszenia w sprawie zaginionego pluszaka. Nowi opiekunowie misia martwią się, że jakieś inne dziecko może za nim tęsknić, dlatego wywieszają kartkę z jego zdjęciem i numerem telefonu. Kiedy jednak nikt się po niego nie zgłasza, Miś ku radości wszystkich zostaje z Tomkiem.

 

,,O Misiu, który szukał przyjaciela” to niezwykle ciepła i sympatyczna książka. Napisana pięknym językiem, ciekawie zilustrowana, będzie wspaniałą przygodą dla każdego malucha. Polecam ją dla dzieci od 3-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://kinderkulka.pl/ksiazki/o-misiu-ktory-szukal-przyjaciela/

 

 

Poprzedni wpis
Ernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob – recenzja
Następny wpis
Moja pierwsza książka o domach zwierząt – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, 2017, bloger książkowy, Danuta Parlak, Joanna Bartosik, Kinderkulka, książka jak zgubi się miś, książki dla najmłodszych, książki na prezent, maskotka, miś, O Misiu który szukał przyjaciela, przyjaciel, przyjaźń, przytulanka, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Kinderkulka, zabawka

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja