O Wilku, który wypadł z książki – recenzja

Tytuł: ,,O Wilku, który wypadł z książki

Autor: Thierry Robberecht

Ilustracje: Gregoire Mabire

Tłumaczenie: Izabela Kurek

Wydawnictwo: Arti

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Każda dobra historia potrzebuje czarnego charakteru. Nawet w bajce, baśni lub opowiadaniu – a może zwłaszcza tam, postać, która uwypukla dobro jest na wagę złota.

 

Dokładnie o tym jest książka ,,O Wilku, który wypadł z książki”, która w bardzo dobitny sposób pokazuje, jak role mogą szybko się odwrócić. 

Jej autorem jest Thierry Robberecht, a niezwykle różnorodne ilustracje przygotował Gregoire Mabire. 

 

 

 

Historia rozpoczyna się niepozornie, kiedy jedna z książek spada z regału na podłogę. Jestem przekonana, że taki widok dla wielu czytelników to chleb powszedni (szczególnie w przypadku zbyt licznie obłożonych regałów). Z książki wychodzi Wilk, który będąc w niej pewną siebie i groźną postacią, staje się nagle cichy i wystraszony. Nowe miejsce nieco go przeraża.

 

Nie pomaga fakt, że niedaleko czai się kot. Wilk musi szybko uciekać i szukać schronienia w którejś z książek.

 

To bardzo ciekawy pomysł fabularny, który skacze z jednej opowieści do drugiej. Wilk musi odnaleźć taką historię, w której będzie mile widziany. Niestety bohaterowie opowiastek mają zawsze bardzo dobre usprawiedliwienia. 

 

Kiedy już ma się wrażenie, że Wilk nie odnajdzie bezpiecznego miejsca – trafia na książkę, w której naprawdę jest potrzebny! Okazuje się bowiem, że jest tam mała bohaterka, która długo już na niego czeka (podejrzewacie, kim ona może być?). 

 

 

 

,,O Wilku, który wypadł z książki” to obrazkowa opowieść, w której wiele się dzieje. Dostarcza czytelnikowi masę emocji i przede wszystkim zachęca do samodzielnego odkrywania różnych historii. 

 

W książkach można znaleźć niezliczoną ilość bohaterów, istnieje możliwość zobaczenia pięknych miejsc oraz usłyszenia wyjątkowych przygód. Ta pozycja pokazuje, jak ciekawe może być samodzielne odkrywanie literatury – każda kolejna pozycja to niespodzianka, która czeka na nas ukryta pod okładką. 

W przypadku tej pozycji warto wspomnieć także o bardzo ładnym wydaniu i ilustracjach, które zmieniają się wraz z historiami. 

 

,,O Wilku, który wypadł z książki” to książka dla dzieci od 3. roku życia. Pokochają ją wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. 

 

 

Poprzedni wpis
Tajemnica srebra – recenzja
Następny wpis
Śmieciogród – recenzja książki dla dzieci
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2019, Arti, biblioteczka, Czerwony Kapturek, Gregoire Mabire, Izabela Kurek, kot, książka, książki, książki dla dzieci, książki o książkach, literatura, nowości książkowe dla dzieci, O Wilku który wypadł z książki, picturebook, recenzje książek dla dzieci, strona o książkach, Thierry Robberecht, wilk, Wydawnictwo Arti

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja