3 nowe książki z serii Żubr Pompik. Wyprawy – recenzja

Tytuł: ,,Żubr Pompik. Wyprawy. Nieśmiała salamandra” , ,,Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza” , ,,Żubr Pompik. Wyprawy. Żubrza Góra” 

Seria: Żubr Pompik. Wyprawy

Autor: Tomasz Samojlik

Ilustracje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W zeszłym roku (a właściwie kilka dni temu 😉 ) pisałam o ,,Żubr Pompik. Polinka zaginęła – bardzo ciekawej książce z okienkami dla najmłodszych. W podobnym czasie co ta pozycja, zostały wydane także 3 książki z serii ,,Wyprawy”. 

Ten wpis jest poświęcony właśnie im.

 

 

Choć są niewielkich rozmiarów, nie mają twardej oprawy i ważą prawie tyle co nic – to bardzo ciekawe historie z których można wiele się nauczyć!

 

 

,,Żubr Pompik. Wyprawy. Nieśmiała salamandra” zgodnie z całym cyklem opowiada o kolejnej wielkiej przygodzie żubrzej rodziny! Tym razem nasz kwartet zawędrował do Gorczańskiego Parku Narodowego.

Rodzeństwo dość szybko wypatrzyło tam pewne niezwykłe stworzenie.

 

Żółto-czarna salamandra choć zupełnie się tego nie spodziewała, zrobiła na nich bardzo duże wrażenie. Początkowo nieśmiała i nieświadoma swoich zalet, została przekonana o swojej wyjątkowości! 

 

Salamandry lubią deszcz – to zupełnie przeciwnie, niż większość ludzi. Może dlatego tak rzadko spotyka się je w ich naturalnym środowisku. 

Polinka, która postanowiła pocieszyć płaza szybko przekonała się, że są one także trujące. Zamiast jednak się przestraszyć, zupełnie zachwyciła się jej zdolnością do odstraszania. Podobnie jak Pompik, wymyślili świetny sposób w jaki oni sami mogliby wykorzystać taki talent. 

 

Książka ma bardzo zaskakujący morał, który z pewnością rozbawi wielu czytelników! 

 

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1761/Zubr-Pompik–Wyprawy–Niesmiala-salamandra

 

 

 

Akcja ,,Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza” rozgrywa się z kolei w Ojcowskim Parku Narodowym. Tym razem rodzina żubrów nieco się przestraszy. Pomruk poczuje się niekomfortowo z powodu swojego dużego cienia, Polinkę zaskoczą latające nad jej noskiem owady, a Pompik straci orientację w ciemnej jaskini. 

 

Jak się jednak okazuje – każdy strach można oswoić, dlatego bohaterowie historii nie tylko doskonale sobie z nim poradzą, ale przy okazji zawiążą nowe przyjaźnie.

 

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1760/Zubr-Pompik–Wyprawy–Jaskinia-nietoperza

 

 

 

,,Żubr Pompik. Wyprawy. Żubrza Góra” to pozycja z której dowiemy się jak ważne jest wspólne odkrywanie!

 

Rodzina żubrów tym razem postanowiła zwiedzić Babiogórski Park Narodowy. Jego symbolem jest okrzyn jeleni, który jednak z prawdziwymi zwierzętami ma niewiele wspólnego, bo jest rośliną. 

 

Ta książka to także źródło wiedzy na temat tego, dlaczego jelenie nie krzyczą, odkrywanie nowych rzeczy może być nieco bardziej skomplikowane niż się wydaje, a pogoń za własnymi ambicjami zamiast działania w grupie sprawia mniejszą frajdę.

 

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa:  https://mediarodzina.pl/prod/1759/Zubr-Pompik–Wyprawy–Zubrza-gora

 

Każda z powyższych pozycji idealnie nada się na wieczorną bajkę na dobranoc. Można je także zapakować do plecaka, przygotowując się do wycieczki do… Parków Narodowych! 

 

W środku znajduje się rozkładówka, która pozwala zanotować jakie książki z serii już się posiada. Każdy tytuł to także mini zadanie do rozwiązania – wystarczy pilnie śledzić fabułę oraz obrazki!

Wszystkie 3 pozycje polecam dzieciom już od 3. roku życia.

 

Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.23
Następny wpis
Kot rabina. 8: Koszyczek migdałów – recenzja komiksu dla młodzieży i dorosłych
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2019, blog książkowy, książki dla dzieci, książki o Parkach Narodowych, Media Rodzina, natura, parki narodowe, Pompik, przyroda, recenzje książkowe, Tomasz Samojlik, Wydawnictwo Media Rodzina, Wyprawy, żubr, Żubr Pompik, Żubr Pompik. Wyprawy, Żubr Pompik. Wyprawy. Jaskinia nietoperza, Żubr Pompik. Wyprawy. Nieśmiała salamandra, Żubr Pompik. Wyprawy. Żubrza Góra, żubry

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja