Żubr Pompik. Polinka zaginęła! – recenzja

Tytuł: ,,Żubr Pompik. Polinka zaginęła!”

Seria: Żubr Pompik

Autor: Tomasz Samojlik

Ilustracje: Tomasz Samojlik

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Żubr Pompik to jedna z moich ulubionych polskich serii. Za pomocą prostego przekazu opowiada o pięknej przyrodzie Puszczy Białowieskiej, a ilustracje Tomasza Samojlika cieszą czytelników żywymi kolorami i pełnymi uroku bohaterami.

 

,,Żubr Pompik. Polinka zaginęła!” to propozycja zarówno dla tych najmłodszych, którzy dopiero chcą zaprzyjaźnić się z Pompikiem jak i tych, którzy już go dobrze znają.

 

Do tej pory można było poznawać jego przygody z zeszytów zebranych pod wspólną nazwą ,,Wyprawy” lub 4-częściowej opowieści, której akcja rozgrywa się o różnych porach roku

 

Najnowsza książka to lektura wydana z tekturowymi stronami oraz aż 50 okienkami, które skrywają różne tajemnice! Maluchy mogą je otwierać i tym samym zaangażować się w opowiadaną przez autora fabułę. 

 

 

 

 

,,Żubr Pompik. Polinka zaginęła!” jest bowiem historią o tym, jak pewnego dnia młody żubrzyk postanowił poszukać swojej siostry. Choć nie pamiętał, żeby bawili się w chowanego, jej nieobecność była ewidentnym sygnałem, że gdzieś musiała się schować!

 

Swoje poszukiwania rozpoczyna od leśnej polany. Zastanawia się czy być może ukryła się za pajęczyną, za krzakiem czy w kwiatach. Zadaniem czytelnika jest uchylać okienka i także sprawdzać czy nie ma tam Polinki!

 

Następnie Pompik udaje się głębiej w las oraz nad rzekę. Wspólnie zaglądamy do nor, za drzewa, po wodę, a nawet sprawdzamy za mieszkańcami lasu czy aby tam nie ukryła się siostra głównego bohatera. 

 

Okazuje się, że choć w otwieranych okienkach nie ma Polnki, są za to różne ciekawe niespodzianki. One jednak nie zadowalają żubra i nieco zrezygnowany postanawia wrócić na polanę do swoich rodziców. I to właśnie tam czeka nie tylko na niego, ale także na czytelników fantastyczny zwrot akcji i prawdziwe zaskoczenie!

 

 

 

 

 

,,Żubr Pompik. Polinka zaginęła!” to bardzo interesująca książka, która rozbudza ciekawość dzieci, angażuje w opowiadaną historię, pozwala poznać mieszkańców lasu oraz ich naturalne miejsca zamieszkania. Jest zaskakująca i niebanalna, a przy tym (jak i cała seria) pełna uroku!

 

Polecam ją wszystkim dzieciom już od 1. roku życia (z drobną pomocą dorosłych, żeby okienka nie ucierpiały zbyt szybko). 

Link do strony Wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1803/Zubr-Pompik–Polinka-zaginela-

 

 

Poprzedni wpis
Co to ten rak? – recenzja
Następny wpis
Lincoln 5 – recenzja komiksu dla nastolatków i dorosłych
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja