Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 8 – recenzja

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 8
Seria: W.I.T.C.H.
Scenariusz: Bruno Enna, Paola Mulazzi, Gulia Conti, Teresa Radice, Silvia Gianatti
Ilustracje: Manuela Razzi, Paolo Campinoti, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, David Baldeón, Monica Catalano, Flavia Scuderi
 Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2023

Objętość: prawie jak encyklopedia! 
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Od ukazania się pierwszej księgi kolekcjonerskiej serii ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H.” minęły już niemal dwa lata, a emocje które wywołują kolejne części zupełnie nie stygną. Obecnie cała jedna półka na moim regale poświęcona jest zbiorowi tego kultowego komiksu, przywołującego sentymentalne wspomnienia sprzed 20 lat.

Z przyjemnością w tej recenzji pochylam się już nad ósmą księgą, w której pięć przyjaciółek obdarzonych mocami żywiołów stara się utrzymać porządek na świecie, jednocześnie stawiając czoła zwykłym, nastoletnim problemom.

Kolekcjonerskie wydanie WITCH

Najnowsza pozycja ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 8” zawiera komiksy z numerów od 85 do 96 magazynu. Składa się z sześciu pokaźnych rozdziałów, które pierwsze cztery określiłabym jako bezpośrednia kontynuacja tomu siódmego, a kolejne dwa są nowymi, w miarę zamkniętymi wątkami. 

W ostatniej części książki pojawia się jednak nowa bohaterka, która – podejrzewam, że jeszcze sporo namiesza w grupie naszych tytułowych przyjaciółek. Oprócz tego, w tym wydaniu przeczytacie również wywiad z tłumaczką Joanną Szabunio oraz tradycyjnie, na kilku rozkładówkach, dowiecie się kto jest kim w cyklu i jakie cechy go wyróżniają.

Rozłam w grupie czarodziejek

Ósmy tom to dalsze zmagania czarodziejek z potencjalnym kandydatem na Wyrocznię w Kondrakarze, a także próba uwolnienia przyjaciółki Elyon. Strażniczki jednak nie tylko muszą walczyć z mącicielami i czarnymi charakterami. Mam wrażenie, że w tej części ich największym wrogiem są… one same.

Nastolatki łatwo tracą pewność siebie i zapominają o tym jak silna może być przyjaźń. W ich życie wkrada się chaos, zaczynają często się kłócić i tracą to, co mają najcenniejszego, czyli wzajemne wsparcie grupy. Dziewczyny muszą zrozumieć, że drogą do sukcesu jest nie tylko ich moc żywiołów, ale przede wszystkim porozumienie oraz komunikacja.

Rola kota i młodszej siostry

,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 8” nie zawodzi od pierwszej do ostatniej strony. Oferuje czytelnikom moc różnorodnych emocji, począwszy od pierwszych zauroczeń, po podejmowanie trudnych decyzji czy walkę o realizowanie swoich ukrytych głęboko pasji. Czasami jednak dużą rolę odgrywa w komiksie… przypadek! Sięgając po tę pozycję, przekonacie się jak wiele może namieszać kot (oraz młodsza siostra), zupełnie odmieniając losy głównych bohaterek.

Polecam zarówno ósmy tom WITCH jak i wszystkie pozostałe dla każdego czytelnika powyżej 10 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-8,70990853,p.html

Recenzje poprzednich ksiąg znajdziecie poniżej:


Poprzedni wpis
Od stóp do głów – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Twoje spokojne dziecko – jak radzić sobie ze złością
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2023, Alessia Martusciello, blog książkowy, Bruno Enna, David Baldeón, Egmont Polska, fantastyka, Flavia Scuderi, Giada Perissinotto, Gianluca Panniello, Gulia Conti, Joanna Szabunio, komiksy, kultowe komiksy, magia, Manuela Razzi, Monica Catalano, nastolatki, Paola Mulazzi, Paolo Campinoti, recenzje książek, Silvia Gianatti, Teresa Radice, W.I.T.C.H., Witch, Witch. Czarodziejki, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 8, Wydawnictwo Egmont Polska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja