fbpx

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2 – recenzja

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2 – recenzja

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2

Seria: W.I.T.C.H.

Scenariusz: Francesco Artibani, Elisabetta Gnone, Bruno Enna

Rysunki: Stefano Turconi, Alessia Martusciello, Federico Bartolucci, Ettore Gula, Gianluca Panniello, Donald Soffritti, Daniela Vetro

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski, Agnieszka Puza, Joanna Szabunio

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

  

Recenzja:

Na początku chciałam podziękować Wydawnictwu Egmont, że idzie jak BURZA z wydawaniem kolejnych części kolekcjonerskich komiksów W.I.T.C.H. Raptem miesiąc temu ukazała się Księga 1, żeby już móc cieszyć się ze świeżego egzemplarza równie pokaźnej Księgi 2.

 

,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H.” jest serią, której niezwykła popularność w Polsce zaczęła się na przełomie XX i XXI wieku. To opowieść o piątce nastolatek, które zostały wybrane na Strażniczki Wielkiej Sieci – magicznego muru, mającego ochraniać pozostałe światy od opętanego złymi rządami Forobosa Meridianu. 

 

Dziewczyny musiały pogodzić swoje zwykłe, nastoletnie życie z walką z potworami oraz podejmowaniem trudnych decyzji. O całym początku ich zmagań oraz pierwszych, wyjątkowych znajomościach, przeczytacie w ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1.

 

 

 

 

Księga 2 jest kontynuacją i zarazem zbiorem sześciu kolejnych numerów komiksu. W tej części znajduje się zamknięcie ważnych wątków, choć ja najbardziej lubię opisywać ten tom jako wielką opowieść o sile przyjaźni.

 

Warto bowiem pamiętać, że oprócz piątki głównych bohaterek – Will, Irmy, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin, była również szósta dziewczyna Elyon. Niedługo po tym jak ujawniły się wyjątkowe zdolności nastolatek, Elyon zeszła na złą drogę. Wkrótce okazało się także, że jej rola w całej serii jest niezwykle ważna, a decyzje tej srebrnowłosej bohaterki zaskoczą nie tylko jej byłe przyjaciółki, ale i czytelników!

 

Księgę drugą trzeba więc przeczytać, żeby poznać dalsze losy magicznych Strażniczek władających najważniejszymi żywiołami, ale także ze względu na nowe wątki. Z pewnością miłośników serii zachwyci wpleciona w fabułę legenda o czterech, chińskich smokach, a kwitnące wątki miłosne dziewcząt zachwycą niejedną dorastającą nastolatkę!

 

Jak w każdej z ksiąg, tutaj także czekają pozakulisowe dodatki! Na początku opublikowano kolejne, ciekawe zdjęcia z warszawskich zlotów W.I.T.C.H., a w dalszej części znalazła się rozkładówka z wywiadem z tłumaczem Jackiem Drewnowskim.

I co najciekawsze – pojawiła się zapowiedź kolejnej, trzeciej księgi serii (ja już zrobiłam miejsce na regale)! Póki co niestety, nieznana jest data jej premiery.

 

 

 

 

,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 2” to ponad trzysta stron emocjonującej fabuły oraz pięknych rysunków. Ilustracje zupełnie nie straciły na uroku mimo ponad 20 lat od wydania ich pierwszy raz w Polsce i wciąż ogląda się je z tą samą ciekawością, co dawniej.

 

Zdecydowanie polecam te komiksy wszystkim czytelnikom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-2,53792791,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment