Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3 – recenzja

Tytuł: Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3

Seria: W.I.T.C.H.

Scenariusz: Francesco Artibani, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Gulia Conti

Rysunki: Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Daniela Vetro, Paolo Campinoti, Claudio Sciarrone, Giovanni Rigano

Tłumaczenie: Joanna Szabunio

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

  

Recenzja:

Na te kolekcjonerskie księgi czekam zawsze z wielką niecierpliwością! Zarówno ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. 1 jak i ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. 2przywołały we mnie ogromną, sentymentalną falę z czasów dzieciństwa i wieku nastoletniego, kiedy bez pamięci zaczytywałam się w wydawane pod postacią magazynów miesięczniki.

 

Teraz po już niemal 20 latach od tamtego czasu (pierwsza część ukazała się w styczniu 2002 roku) Wydawnictwo Egmont zrobiło wszystkim fanom serii ogromną przyjemność i zaczęło wydawać je w zbiorczych, pięknie prezentujących się księgach. 

Ostatnio premierę miał trzeci tom, który zawiera sześć pełnych albumów W.I.T.C.H., dodatki w postaci zakulisowego powstawania serii w Polsce, a także ciekawostki o bohaterach.

 

 

 

W ,,Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. 3” powracamy do świata pięciu przyjaciółek – Will, Irmy, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin (z których inicjałów zresztą składa się słowo WITCH). Dziewczyny będą musiały przejść poważną próbą. Oprócz tego, że posiadły moce czterech żywiołów oraz serca Kondrakaru, są przecież normalnymi nastolatkami. Często się kłócą, łatwo zranić ich uczucia i zakochują się bez pamięci w swoich rówieśnikach. Na szczęście lojalność, dobre intencje i przede wszystkim przyjaźń sprawią, że będą mogły stawić czoła kolejnym niebezpieczeństwom. 

 

A tych twórcy komiksu przygotowali naprawdę sporo! W jednym z albumów powróci Frost, który szuka zemsty na czarodziejkach. Prawdziwie problematyczna okaże się jednak… była Strażniczka, skazana w zamierzchłych czasach za przejście na złą stronę mocy i teraz obudzona, ponownie będzie chciała przejąć władzę nad sercem Kondrakaru.

 

 

 

Trzecią księgę serii pochłania się niezwykle szybko, choć jest ona objętościowo naprawdę dość pokaźna – liczy niemal 400 stron! W niczym nie odstaje także od wydania poprzednich, zachwycając twardą oprawą, dobrej jakości i pachnącym papierem, a także przyjemnym w odbiorze formatem. 

 

Niestety nie ma jeszcze oficjalnej zapowiedzi czwartej księgi na stronie Wydawnictwa Egmont, ale na ostatnich stronach obecnej nowości, można już zobaczyć projekt okładki, która (mam nadzieję) wkrótce także będzie dostępna dla czytelników. 

 

 

 

 

Gorąco polecam całą serię nie tylko fanom sprzed lat (choć będzie to z pewnością piękna, sentymentalna podróż). W.I.T.C.H. zdecydowanie zasługuje na to, żeby zostać odkryta przez kolejne, młode pokolenia nastolatek i nastolatków. Jej angażująca fabuła, ale także mądre przesłanie z pewnością oczarują wielu współczesnych młodych czytelników. 

 

Polecam już od 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Witch.-Czarodziejki-W.I.T.C.H.-Tom-3,56947720,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Tajemnica detektywa – recenzja
Następny wpis
Zuchwały plan – przedpremierowa recenzja patronatu!
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2021, Alessia Martusciello, blog książkowy, Bruno Enna, Claudio Sciarrone, czarodziejki, Daniela Vetro, Egmont, Francesco Artibani, Gianluca Panniello, Giovanni Rigano, Gulia Conti, Joanna Szabunio, komiksy, książki dla dzieci, magia, Paola Mulazzi, Paolo Campinoti, recenzje książek, sentymentalne komiksy z dzieciństwa, W.I.T.C.H., Witch, Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3, wydanie kolekcjonerskie, Wydawnictwo Egmont, żywioły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja