Zuchwały plan – przedpremierowa recenzja patronatu!

 

Tytuł: Zuchwały plan

Seria: Zielone pastwiska

Autorka: Weronika Kurosz

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Zew wolności jest w każdym z nas. Żeby dobrze funkcjonować, sięgać po swoje cele i w końcu być szczęśliwym – nie możemy odczuwać krępujących więzów niewoli. 

 

,,Zuchwały plan” jest pierwszą częścią nowej serii książek ,,Zielone pastwiska”. To historia, której głównymi bohaterami są zarówno ludzie jak i konie. Autorka Weronika Kurosz stworzyła przejmującą opowieść drogi, pełną doskonale zbudowanych postaci, dobrze rozpisanych relacji oraz mądrych i poruszających słów.

 

Jest mi bardzo miło poinformować, że Bajkochłonka objęła ten tytuł swoim patronatem medialnym. Miałam szansę przeczytać tę książkę na chwilę przed tym jak trafiła do druku, z czystym sumieniem sygnuję więc swoim logiem jej tylną okładkę.

 

 

 

Krzyżowe budowanie fabuły, które zmienia perspektywę i pozwala spojrzeć na wydarzenia z dwóch stron jest niezwykle interesujące. Opowieść rozpoczynamy bardzo emocjonalnie od silnego uczucia jakim jest gniew. Akila, młoda klacz transportowana w bliżej nieokreślonym kierunku wraz z innymi końmi, nie chce pogodzić się z własnym losem. Czuje rezygnację towarzyszy, oni już pogodzili się z tym, co ma nastąpić i nawet nie przyszłoby im do głowy, żeby zawalczyć o swoją przyszłość.

 

Akila jest inna. Odpowiednik jej łacińskiego imienia, czyli aquila oznacza orła. Ma w sobie silne pragnienie wolności, które często utożsamiane jest właśnie z ptakami. To ona inicjuje powstanie. Bunt, którego iskierkę rozpala, pociąga za sobą inne konie. Czy jednak uda im się umknąć z rąk pozbawionych empatii ludzi? Gdzie mieliby się udać później? Jak odnaleźć szczęście, w świecie pełnym dwunożnych?

 

 

 

,,Zuchwały plan” to przekrój różnych typów osobowości, ukazany pod końskimi grzywami. Grupa przypadkowych zwierząt związana losem musi odnaleźć wspólny język. Nie jest to łatwe, bo różnią się one nie tylko wiekiem czy doświadczeniem, ale także charakterem oraz innym postrzeganiem rzeczywistości. Ich podróż będzie okupiona nie tylko wieloma wyrzeczeniami czy ogromnym fizycznym wysiłkiem, ale także umiejętnością zajrzenia w głąb siebie. Czy nagroda będzie tego warta? Czy uda im się osiągnąć cel?

 

,,Zuchwały plan” to książka w której chęć życia, walka o marzenia i radość z nowo-zawiązanych przyjaźni są trzonem w równoległej fabule pisanej z perspektywy dziewczynki Laury oraz… Akili. To nauka empatii, próba lepszego zrozumienia zwierząt, ale i zarazem samych siebie. Historia daje siłę przezwyciężać ograniczenia oraz stawać w walce o nowe początki. To mądra, ciepła oraz niezwykle emocjonalna opowieść, która z całą pewnością skradnie serca wielu czytelników, tak jak skradła i moje.

 

Polecam ją odbiorcom powyżej 13 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://ksiegarnianowabasn.com/pl/p/Zuchwaly-plan.-Zielone-pastwiska.-Tom-1/270

OFICJALNA PREMIERA: 05.10.2021 rok

 

 

Poprzedni wpis
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3 – recenzja
Następny wpis
Santa Monica – recenzja gry planszowej
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja