Biblioteka Astrid – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Biblioteka Astrid
Autor: Martin Widmark
➜ Ilustracje: Emilia Dziubak
➜ Ilustracje: Dorota Skowrońska
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Najlepsze książki to te, w których możemy przejrzeć się jak w lustrze i utożsamić z ich bohaterami. Miała się wkrótce o tym przekonać Astrid – tytułowa postać najnowszej lektury doskonałego duetu Martina Widmarka oraz Emilii Dziubak.

,,Biblioteka Astrid” to obrazkowa pozycja z niewielką ilością tekstu, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania. Jest ona swego rodzaju hołdem oddanym literaturze dziecięcej, ale także ukazaniem różnorodności wielu krajów. To naprawdę ciekawe połączenie, które ma swój finał w szczerym upominku od serca, którym z powodzeniem można się również zainspirować. Ale po kolei.

Astrid oraz jej kot

Opowiastka przytacza rozmaite przygody Astrid i jej kota o oryginalnym imieniu Tja. Jego nazwa ma swoje źródło prawdopodobnie w wysokich wymaganiach sierściucha. Trudno go zadowolić i ciężko mu zaimponować, chociaż Astrid naprawdę bardzo się stara. Razem wyruszają do rozmaitych krajów – Indii, Japonii czy Australii, gdzie udaje im się zdobyć najpiękniejsze książki z tamtych rejonów.

Tja jednak nie jest zachwycony żadną z nich. Choć nie wyraża rozbudowanych opinii, samo westchnięcie ,,tia” pod wąsem mówi całkiem sporo o jego zdaniu.

Pomysł na prezent

Astrid wpada jednak na pomysł, że z okazji zbliżających się urodzin kota – podaruje mu książkę. Nie będzie to jednak żadna z tych już przeczytanych. Bohaterka decyduje się – wraz z pomocą drugiego przyjaciela – na wykonanie autorskiej książki, w której główną postacią będzie właśnie Tja.

Jeżeli chcecie się przekonać, jak na tę niespodziankę zareagował kot – koniecznie sięgnijcie do ,,Biblioteki Astrid”! Jestem przekonana, że po lekturze książki, dzieci same zapragną przygotować autorskie opowiadania. Taka własnoręcznie wykonana pozycja przyniesie mnóstwo satysfakcji i może być oryginalnym upominkiem dla kogoś bliskiego.

Książka o książkach

W ,,Bibliotece Astrid” znajdziecie oprócz przyjemnej fabuły i pięknych ilustracji, także mnogie nawiązania do różnych słynnych książek lub ich zmodyfikowanych wersji. Wprawione oko dostrzeże na stronach m.in. ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy”, ,,Kota w butach” czy ,,Czerwonego Kapturka”. 

To naprawdę udana pozycja dla miłośników czytania, która dodatkowo zachęca do zaprzyjaźnienia się z literaturą. Polecam ją dzieciom powyżej 4 roku życia. Inne pozycje tego duetu znajdziecie pod linkiem poniżej:

Długa wędrówka – recenzja książki dla dzieci

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-1073-Biblioteka-Astrid.htmlPoprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 55
Następny wpis
Duży Wilk i Mały Wilk i listek, który nie chciał spaść – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2022, Biblioteka Astrid, blog książkowy, Dorota Skowrońska, Emilia Dziubak, książka na prezent, książki dla dzieci, książki o książkach, książki obrazkowe, Mamania, Martin Widmark, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Mamania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja