Superrobak – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Superrobak
Autorka: Julia Donaldson
Ilustracje: Axel Scheffler
 Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Chcemy pokazywać dzieciom, że świat jest miejscem wypełnionym dobrem – im więcej my okażemy komuś pozytywnych emocji, tym większe prawdopodobieństwo, że one do nas kiedyś wrócą. W subtelny sposób ukazuje to nowa książka duetu Donaldson & Scheffler, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia!

,,Superrobak” dołączył do już całkiem pokaźnej kolekcji lektur powyższych artystów. Julia Donaldson tworzy dla nich piękne, rymowane teksty, a Axel Scheffler maluje pędzelkiem wspaniałych bohaterów na tle kolorowych krajobrazów. 

Poniżej znajdziecie pełną listę książek, które opisałam do tej pory:

ROBAK NA MEDAL

,,Superrobak” nie jest może najwybitniejszą pozycją z wydanych do tej pory tej pary, ale zdecydowanie ujmuje prostotą przekazu i bardzo nietypowym… głównym bohaterem. Donaldson & Scheffler postanowili bowiem uczynić tytułową postacią robaka! Robaki, jak wiadomo, nie cieszą się dużą popularnością. Szczególnie te obślizgłe i wijące się, kojarzą się przeważnie dość nieprzyjemnie (niezasłużenie!). 

Okazuje się, że w bajce ,,Superrobak” jest rzeczywiście bohaterem, bo korzystając ze swojej długości oraz zwinności, pomaga ratować z opresji różne zwierzaki. Co więcej, często użycza swojej postury do zabawy dzieciom owadów lub pełni funkcję praktycznej garderoby.

MISJA Z ODSIECZĄ!

Robak cieszy się tak dużą popularnością, że nie potrzeba wiele czasu, aby został wytropiony przez czarny charakter i wpadł w oko złej jaszczurce, która, co gorsza – dysponuje magicznymi mocami. Jaszczurka za pomocą zaczarowanego kwiatu, rozkazuje biednej dżdżownicy poszukiwanie skarbu. Na szczęście szybko okazuje się, że przyjaciele Robaka nie zapomnieli o nim. Kiedy tylko usłyszeli, że wpadł on w tarapaty, ruszyli z odsieczą prosto do jamy jaszczurki!

WARTO POMAGAĆ

,,Superrobak” niesie ze sobą prosty przekaz – warto pomagać innym, bo kiedy sam będziesz potrzebować pomocy, możesz na nią liczyć. Czy jednak tak jest na pewno? Choć Robak jest dobry z natury i nie liczy na żadne przysługi, to właśnie dzięki swojemu postępowaniu otrzymuje ratunek. Nie wiemy, co by się z nim wydarzyło, gdyby nie był tak lubiany wśród innych.

Ta mała przestroga, czająca się gdzieś między wierszami, prawdopodobnie będzie trudna do wyłapania dla małych czytelników. Prostsza w zrozumieniu okaże się z pewnością ta dotycząca jaszczurki – że nie można wykorzystywać innych do swoich celów.

Polecam ,,Superrrobaka” dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/superrobak/p3056.html

 


Poprzedni wpis
Węgiel i Krzem – recenzja komiksu science fiction
Następny wpis
Przestańcie się kłócić! – recenzja patronatu
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2022, Axel Scheffler, blog książkowy, Donaldson & Scheffler, Joanna Wajs, Julia Donaldson, książki dla dzieci, książki o robakach, Nasza Księgarnia, owady, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, robak, robaki, rymowane książki dla dzieci, Superrobak, wiersze dla dzieci, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja