fbpx

Zog – recenzja

Zog – recenzja

Tytuł: Zog

Autor: Julia Donaldson

Ilustracje: Axel Scheffler

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Kolejna książka duetu Donaldson & Scheffler dołączyła do kolekcji w polskim tłumaczeniu! Na stronie znajdziecie wiele tytułów tych artystów, które podbiły serca dzieci oraz ich rodziców:

– ,,Ślimak i wieloryb”,

– ,,Zagubiona małpka”,

– ,,Pan Patyk”,

– ,,Miejsce na miotle”,

– ,,Dziecko Gruffalo”,

– ,,Ćmony i Smeśki”,

– ,,Gruffalo”.

 

,,Zog” jest najnowszą książką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. To humorystyczna i niesamowicie pozytywna bajka, która przełamuje stereotypy i pokazuje, że każdy może zostać tym, kim chce. Tak jak wszystkie pozostałe z tej serii pisana jest rymowanymi wersami. Ma także jedno zdanie, które pełni w książce funkcję refrenu – co szczególnie doceniają najmłodsi czytelnicy.

 

 

Głównym bohaterem jest tytułowy Zog, który uczęszcza do smoczej szkoły Pani Szpon. Każdego roku uczniowie przyswajają tam jedną umiejętność. A to uczą się latać, a to ryczą niczym lwy, zieją ogniem czy… łapią księżniczki.

 

Zog jest bardzo pilnym uczniem, jednak co rusz przydarzają mu się jakieś drobne wypadki. Na szczęście zawsze w pobliżu jest pewna dziewczynka, która cierpliwie opatruje mu rany. 

Kiedy nadchodzi moment trudnego egzaminu, nasz główny bohater jest w kropce. Okazuje się, że nie potrafi wystarczająco skutecznie porwać królewny. Gdy myśli już, że nie otrzyma upragnionej, złotej gwiazdki za dobre oceny, nagle zjawia się pomoc.

 

 

 

,,Zog” jest książką obrazkową, w której klasyczni bohaterowie z baśni i bajek, postanawiają sprzeciwić się konwenansom i postępować zgodnie z własnymi przekonaniami. Jedna z księżniczek porzuca koronę na rzecz medycyny, rycerz nie chce już walczyć, a smok… Jakie plany ma na siebie sam Zog? Koniecznie przeczytajcie o tym w tej błyskotliwej książce!

 

Będzie doskonałą lekturą dla każdego odbiorcy powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/zog/p2916.html 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment