fbpx

Miejsce na miotle – recenzja

Miejsce na miotle – recenzja

Tytuł: ,,Miejsce na miotle”

Autor: Julia Donaldson

Ilustracje: Axel Scheffler

Tłumaczenie: Michał Rusinek

Wydawnictwo: Tekturka

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina

Dla kogo:  dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Wydawnictwo Tekturka rozpieszcza nas kolejnymi bestsellerami, serwując dodruk doskonałego duetu twórców – Julii Donaldson oraz Axela Schefflera. Do tej pory mogliśmy przeczytać dwie znane na całym świecie bajki ich pomysłu – ,,Gruffalo oraz ,,Dziecko Gruffalo. 

 

,,Miejsce na miotle” to także kolorowy picturebook z rymowanym tekstem, którego mądry przekaz i humorystyczny wydźwięk przekona do siebie wielu małych czytelników!

 

Jego główną bohaterką jest pewna czarownica, która wraz ze swoim kotem odbywa podróż na miotle. W pewnym momencie gubi kapelusz, zarządza więc lądowanie i rozpoczynają się poszukiwania. Zgubę pomaga odnaleźć pies i już wkrótce przyłącza się on do wspólnego, dalszego podróżowania.

 

 

 

Można powiedzieć, że ,,Miejsce na miotle” jest historią, kiedy ciągle coś idzie nie tak jak powinno, żeby zaskoczyć wielkim i spektakularnym finałem (oraz oczywiście szczęśliwym zakończeniem)!

 

Bajka jest tak hipnotyzująca nie tylko ze względu na wierszowany i bardzo melodyjny tekst (to zasługa Michała Rusinka), ale także na powtórzenia, które kochają dzieci. ,,Miejsce na miotle” ma wiele z baśni – początkowo jesteśmy świadkami jakiegoś błędnego koła, pojawia się motyw podróży, bohaterami jest między innymi czarownica i smok. To wszystko sprawia, że jest to opowieść ponadczasowa i uniwersalna, a jej głównym przesłaniem jest pewnego rodzaju solidarność, przyjaźń i wiadomość, że grupa osób/zwierząt może zdziałać znacznie więcej niż pojedyncza jednostka (zupełnie jak w Muzykantach z Bremy). 

 

Nie chcę zdradzać fabuły, staram się więc o niej dużo nie pisać. Czytanie książki sprawia dużo frajdy, nagłe zwroty akcji zaskakują, a zakończenie jest bardzo satysfakcjonujące!

 

 

 

Polecam tę pełną uroku historię o miłej czarownicy i jej nowych przyjaciołach dzieciom już od 2. roku życia. Zdecydowanie jest to lektura obowiązkowa w każdym domu!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/42-miejsce-na-miotle-9788395110597.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment