Tytuł: Dziecko Gruffalo
Autor: Julia Donaldson
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Tekturka
Rok wydania: 2020
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna
Recenzja:
Kilka miesięcy temu niektórzy czytelnicy podskoczyli ze szczęścia na wieść o tym, że ma zostać wznowiona druga część przygód o Gruffalo. Mało tego! Wydawnictwo Tekturka zapowiedziało, że dotychczas książka znana jako ,,Mały Gruffalo”, otrzyma teraz nowy tytuł, a Michał Rusinek przetłumaczy ją ponownie, uwzględniając pomysły czytelników oraz rodziców!
Premiera ,,Dziecka Gruffalo” odbyła się więc 27. marca tego roku. Pamiętacie jak skończyła się pierwsza część? Mała, bardzo sprytna mysz zapewniła sobie nietykalność w całym lesie!
Już na początku najnowszej pozycji dowiadujemy się, że Gruffalo wcale nie zapomniał o tamtym wydarzeniu! Tym razem mając jednak córkę, stanowczo przestrzegł ją przed samotnymi spacerami po lesie z obawy, że mogłaby ona spotkać właśnie Ogromną Złą Mychę.
Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy tym wydaniem, a poprzednimi? Zachowano płeć odpowiadającą oryginałowi i dziecko Gruffalo zostało… dziewczynką!
Podobnie jak w pierwszej części ,,Gruffalo„ tekst jest wierszowany, bardzo melodyjny i łatwo wpadający w ucho. Zwracam uwagę, że dzieci mogą chcieć słuchać go bez końca (także pokazujecie im tę historię na własną odpowiedzialność 😉 ).
Główna bohaterka tej obrazkowej książki nie posłuchała jednak taty i udała się na samotny, wieczorny spacer. Podejrzewała nawet, że cała ta opowieść o Ogromnej Złej Myszce nie jest prawdziwa. Za każdym razem jednak, kiedy dostrzegała coś, co mogło przypominać jej potwora z opowieści taty, drżała ze strachu!
Finalnie spotkała mysz i bardzo się zdziwiła, w zasadzie to nawet aż dwa razy! Najważniejsze jednak, że szybko wróciło do taty i znowu mogła poczuć się bezpiecznie.
Autorzy ,,Dziecka Gruffalo” po raz kolejny postanowili dowieść, że nasz strach przybiera czasami nietypowe kształty! Możemy obawiać się postury, albo wyjątkowej przebiegłości przeciwnika. Zdecydowanie nie powinniśmy wybierać się samotnie do lasu (oczywiście, jeżeli jesteśmy dzieci) i dobrze wyjdziemy na tym, kiedy będziemy słuchać rodziców (szczególnie, jeżeli jesteśmy dziećmi!).
Mysz z kolei znowu udowodniła, że sprytem i inteligencją może znacznie więcej zdziałać, niż użyciem ostrych pazurów i strasznego wyglądu.
Jeżeli polubiliście część pierwszą, nie wahajcie się ani chwili co do tej drugiej. Jestem przekonana, że wszystkie dzieci powyżej 2. roku życia z pewnością polubią ,,Dziecko Gruffalo”.
Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/40-dziecko-gruffalo-9788395110573.html
3 komentarze. Zostaw komentarz
[…] Wydawnictwo Tekturka rozpieszcza nas kolejnymi bestsellerami, serwując dodruk doskonałego duetu twórców – Julii Donaldson oraz Axela Schefflera. Do tej pory mogliśmy przeczytać dwie znane na całym świecie bajki ich pomysłu – ,,Gruffalo” oraz ,,Dziecko Gruffalo”. […]
[…] które natychmiast stały się światowymi bestsellerami! Pisałam już o ,,Gruffalo”, ,,Dziecko Gruffalo”, ,,Ćmony i Smeśki” oraz ,,Miejsce na miotle”, zerknijcie do recenzji klikając w konkretny […]
[…] przenieść się do recenzji): ,,Zagubiona małpka”, ,,Pan Patyk”, ,,Miejsce na miotle”, ,,Dziecko Gruffalo”, ,,Ćmony i Smeśki”, […]