fbpx

Mistrz kieszonkowy z placu budowy – recenzja

Mistrz kieszonkowy z placu budowy – recenzja

Tytuł: ,,Mistrz kieszonkowy z placu budowy”

Autor: Sherri Duskey Rinker

Ilustracje: AG Ford

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Kolejna część emocjonującej serii, której akcja toczy się wśród dźwięków silników maszyn budowlanych! Do tej pory w jej ramach ukazały się trzy wcześniejsze pozycje – ,,Snów kolorowych, placu budowy”, ,,Rety! Ktoś nowy na placu budowyoraz ,,Wieczór gwiazdkowy na placu budowy.

 

Najnowsza część ,,Mistrz kieszonkowy z placu budowy” to ostatnia premiera, która podobnie jak poprzednie – zauroczy fabułą i przekaże najmłodszym cenną lekcję. Autorką książki jest Sherri Duskey Rinker, a ilustracje do niej wykonał AG Ford.

 

 

Na placu budowy pojawia się kolejna nowa maszyna! Tym razem jest to niepozorna ładowarka burtowa (choć oprócz ładowania ma także dużo innych funkcji, dzięki częściom zamiennym). Nikt jednak z dużych maszyn nie za bardzo przejmuje się malutkim pojazdem. Nie pozwalają jej pracować, sugerują, żeby odsunęła się na bok i nie przeszkadzała im w działaniu. 

 

Kiedy jednak dwie maszyny osuwają się ze skarpy, to właśnie ta kieszonkowa ładowarka jest pierwsza na miejscu zdarzenia! Nie tylko odważnie rzuca się na pomoc nowym przyjaciołom, ale doskonale radzi sobie ze zorganizowaniem akcji ratunkowej. Tam, gdzie duże maszyny potrzebują mnóstwa czasu na działanie – mała ładowarka zwinnie i bez żadnych trudności wykonuje najbardziej skomplikowane operacje.

Jak czytelnik łatwo może się domyślić, po takiej akcji nikt już nie ma złudzeń, że nie wielkość się liczy, ale umiejętności i odwaga!

 

 

,,Mistrz kieszonkowy z placu budowy” to książka, która pozwala dostrzec dzieciom, że nie powinno nikogo oceniać się po wyglądzie. Czasami okazuje się, że nawet te najmniej pozorne osoby mogą być niezwykłe silne – dużo silniejsze, niż ci znacznie od nich więksi. 

 

Dodatkowo jest to gratka dla wszystkich miłośników maszyn. Oprócz głównego bohatera w książce pojawia się także platforma, spychacz, koparka czy dźwig.

 

 

Ta bestsellerowa seria doskonale sprawdzi się w przypadku przedszkolaków lub dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej do samodzielnego czytania. 

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/mistrz-kieszonkowy-z-placu-budowy/p2885.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment