Wieczór gwiazdkowy na placu budowy – recenzja

Tytuł: Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Autor: Sherri Duskey Rinker

Ilustracje: AG Ford

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Jest wiele książek dla dzieci cieszących się ogromnym wręcz powodzeniem. W przypadku niektórych można postawić sobie pytanie, skąd bierze się ten zachwyt, co do innych – nie ma wątpliwości już od pierwszych stron!

Dokładnie tak jest z ,,Wieczór gwiazdkowy na placu budowy”, dość krótkim picturebookiem, który choć nie ma ani zaskakującej fabuły, ani nie został oparty na innowacyjnym pomyśle, to zachwyca i ujmuje w całości!

Jego autorem jest Sherri Duskey Rinker, a za ilustracje odpowiada AG Ford. To kontynuacja kolejnego bestsellera tego duetu, czyli ,,Snów kolorowych, placu budowy”. 

Omawiana w tej recenzji część, może być wytchnieniem dla wszystkich rodziców, którzy poprzednią przeczytali już 1568 razy! 

Co prawda okres przedświąteczny prawdodpobnie upłynie po raz kolejny pod znakiem placu budowy, ale tym razem będzie to nowa przygoda!

Książka opisuje prace nad nowym domem z perspektywy maszyn budowlanych. Zbliżają się Święta, ale zanim zacznie się odpoczynek, wszystkie urządzenia muszą skończyć pracę. Czytelnik nie wie jak będzie wyglądał dom oraz kto w nim zamieszka, dlatego z emocjami skupia się na treści książeczki. 

Trzeba przyznać, że prosty tekst, który zresztą został całkiem sprawnie przetłumaczony przez Joannę Wajs, jest bardzo melodyjny i pozwala się lepiej skupić na opowiastce. 

Każda maszyna zostaje skrótowo przedstawiona wraz z uwzględnieniem przypadającej jej roli. W ten sposób najmłodsi mogą dowiedzieć się co na placu budowy robi spychacz, jakie zadanie należy do koparki oraz dlaczego niezbędna jest  obecność wywrotki.

Proces budowy powoli posuwa się naprzód. Widać drobne postępy, aż w końcu… nowi lokatorzy mogą się wprowadzić! Co więcej, każda maszyna, która wykonała zadanie i skończyła swoją pracę, otrzymała miły prezent – niespodziankę!

,,Wieczór gwiazdkowy na placu budowy” to tego rodzaju książka, którą nie czyta się raz czy dwa, a co najmniej trzydzieści! Zimowe, ale niezwykle ciepłe ilustracje spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Polecam tę uroczą lekturę wszystkim powyżej 1. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/


Poprzedni wpis
Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci – recenzja
Następny wpis
Dlaczego ja to ja, a nie ty? – recenzja
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2019, AG Ford, bestseller, blog książkowy, Boże Narodzenie, budowa, budowanie domu, Gwiazdka, Joanna Wajs, koparka, książki dla dzieci, książki dla dzieci o samochodach, książki na świąteczne wieczory, książki o koparkach, maszyny, maszyny budowlane, Nasza Księgarnia, picturebook, plac budowy, recenzje książek dla dzieci, samochód, samochody, Sherri Duskey Rinker, spychacz, święta, urządzenia, Wieczór gwiazdkowy na placu budowy, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, wywrotka, zima

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja