Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci – recenzja

Tytuł: ,,Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci”

Seria: Opowiastki dla dzieci

Autor: Leo Bormans

Ilustracje: Sebastiaan Van Doninck

Tłumaczenie: Iwona Mączka

Wydawnictwo: Papilon (Publicat)

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Przyjaźń jest jedną z najwspanialszych relacji, jaka może nam się przydarzyć. Tuż obok szczęścia, tworzy podstawy idealnego życia i wspaniałej perspektywy na przyszłość.

 

Autorzy serii ,,Opowiastek dla dzieci” wydają się doskonale zdawać z tego sprawę. Leo Bormans, który jest pomysłodawcą i napisał tekst do książek razem z Sebastiaanem Van Doninckem – ilustratorem, stworzyli piękne wielkoformatowe albumy, których tematem są jedne z najważniejszych kwestii w życiu każdego człowieka.

 

Kto jeszcze nie słyszał o tym duecie, może zaznajomić się z nim, rozpoczynając swoją przygodę od pierwszej części serii, czyli ,,Szczęście. Opowiastki dla dzieci”.

 

W rzeczywistości jednak kolejność w tym przypadku nie ma większego znaczenia, dlatego na dobrą sprawę, można od razu przejść do świeżo wydanej pozycji – ,,Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci”.

 

 

 

 

Książka jest pod wieloma względami bardzo podoba do poprzedniczki. Jej bohaterami także są przede wszystkim ptaki i to na ich przykładzie poznajemy rodzaje przyjaźni, uczymy się szacunku do drugiej istoty i możemy zostać obserwatorami różnych ciekawych sytuacji, które – co więcej, mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości! 

 

Choć autor obdarzył ptasich bohaterów umiejętnością mowy, to jednak nie zrobił ich ludźmi. W zależności czy jest to opowieść o rudziku, bogatce, zimorodku, perkozie czy żurawiu – żyją one w swoim naturalnym środowisku i postępują w sposób zbliżony do własnej natury. 

 

Książka składa się na 10 historii. Każda jest pięknie ilustrowana. Do każdej przygotowano pomocnicze zestawy pytań, które nie tylko sprawdzą stopień skupienia podczas słuchania bajek, ale także pozwolą uzmysłowić sobie wiele aspektów opowieści, które mogły umknąć młodym czytelnikom. 

 

Pod historiami znajduje się także kilka słów o gatunku ptaka oraz polecenia zadań do wykonania. Czasami nawiązują one do kreatywności dziecka, innym razem kluczem jest dogłębne zastanowienie się nam omawianą kwestią. 

 

 

 

 

,,Przyjaźń. Opowiastki dla dzieci” to książka, z której można zapamiętać taką przyjaźń, która dodaje odwagi; przyjaciół, którzy o siebie dbają, współpracują ze sobą, pomagają sobie, miło spędzają razem czas oraz czują się bezpiecznie w swoim towarzystwie. 

 

To urocza i niezwykle pozytywna książka, która pokazuje piękno świata na dwa sposoby – skupiając się na przyrodzie i mówiąc o życzliwości.

 

Polecam tę pozycję dzieciom powyżej 5. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/przyjazn-opowiastki-dla-dzieci

 

 

Poprzedni wpis
Berta i Żabi chór – recenzja
Następny wpis
Wieczór gwiazdkowy na placu budowy – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja