Dobre maniery dla dzieci. Rodzina Wafelków – recenzja

Tytuł: ,,Dobre maniery dla dzieci. Rodzina Wafelków”

Autor: Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Rodzinę Wafelków ze Starego Knedelkowa poznałam dokładnie rok temu! Recenzja ,,Rodziny Wafelków. Porady na dziecięce sprawy ukazała się na stronie 7-ego listopada 2018 roku (niezły przypadek, co? 😉 ). 

 

W tym wpisie opowiem o najnowszym tytule Joanny Krzyżanek, w którym autorka postanowiła przybliżyć najmłodszym kwestie związane z właściwym wychowaniem.

 

 

 

,,Dobre maniery dla dzieci. Rodzina Wafelków” to książka z której będzie można wynieść kilka cennych lekcji. 

Składa się ona z ponad 20 krótkich opowiastek, gdzie każda z osobna porusza konkretny temat związany z kulturą osobistą, zwyczajami, przyzwyczajeniami lub po prostu utartymi schematami zachowania w społeczeństwie. 

 

Głównymi bohaterami jest tytułowa rodzina Wafelków, w której najważniejsze role odgrywają 8-letni Filip i 5-letnia Lusia. Są rodzeństwem, mieszkają z rodzicami, dziadkami oraz zwierzakami w domu. Mają dużą bliższą i dalszą rodzinę oraz pokaźną liczbę sąsiadów. 

 

Do każdego opowiadania, które traktują o ich losie, jest dołączone podsumowanie – pełne kolorowych ilustracji i krótkich zdań. Pomoże ono uporządkować wiedzę i podkreśli morał płynący z historyjki. 

 

 

 

Z książki można dowiedzieć się m.in. jak ważny jest dobór ubioru nie tylko w zależności od pogody, ale także i okazji; jak duże znaczenia dla zdrowia mają śniadania, jak przegrywać z klasą, jak zachowywać się przy stole, jak nie wpaść w sidła komputera, o czym pamiętać w komunikacji miejskiej, czym jest odpowiedzialność, dlaczego trzeba dbać o zwierzęta, dlaczego nie wolno się spóźniać, dlaczego warto być miłym lub dlaczego nie należy podsłuchiwać.

 

Powyższe kwestie to może raptem połowa wszystkich sytuacji, które zostały przedstawione w książce. Autorka napisała urocze opowiadania, w których może czasami jest zbyt dużo powtarzania, ale młodsze dzieci na pewno to docenią. 

 

Pozycja jest przede wszystkim przejrzysta. Postarano się, żeby zarówno bohaterowie (wymienieni dodatkowo na początku książki) jak i każda historia były czytelne. Dzięki temu rozdziały można czytać wyrywkowo, w zależności od potrzeb. 

Kiedy spodziewamy się gości, możemy np. wieczór wcześniej wspólnie z dziećmi przeczytać opowiadanie ,,O Filipie i dziurce od klucza” w którym mówi się, jak zgubne może być podsłuchiwanie oraz że warto pozwolić rodzicom porozmawiać z przyjaciółmi w samotności. 

 

Format tej książki jest taki sam jak poprzedniczki serii. Razem będą tworzyć na półce zgrabną kolekcję. Ładne wydanie oraz uniwersalność pozycji sprawiają także, że jest to udany pomysł na prezent.

 

Polecam ,,Dobre maniery dla dzieci. Rodzina Wafelków” wszystkim maluchom powyżej 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/dobre-maniery-dla-dzieci-rodzina-wafelkow

 

 

Poprzedni wpis
Imago – recenzja gry
Następny wpis
Savoir-vivre – recenzja niezwykłej książki o dobrym wychowaniu
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2019, blog książkowy, Dobre maniery dla dzieci, Dobre maniery dla dzieci. Rodzina Wafelków, dobre wychowanie, Joanna Krzyżanek, książka do pracy z dziećmi, Papilon, recenzje książek dla dzieci, Rodzina Wafelków, savoir vivre, savoir vivre dla dzieci, strona o książkach, Wydawnictwo Papilon, Zenon Wiewiurka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja