Szczęście. Opowiastki dla dzieci – recenzja

Tytuł: ,,Szczęście. Opowiastki dla dzieci”

Autor: Leo Bormans

Ilustracje: Sebastiaan Van Doninck

Tłumaczenie: Iwona Mączka

Wydawnictwo: Papilon (Publicat)

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Od wielu setek lat ludzie szukają recepty na bycie szczęśliwym, a filozofowie starają się im dostarczać mądrych odpowiedzi, które by ich do niego przybliżyły.

Rodzice pragną, żeby ich dzieci były szczęśliwe i starają się robić wszystko, żeby niczego im nie zabrakło.

 

Książka ,,Szczęście. Opowiastki dla dzieci” podpowiada zadziwiająco proste zasady, które pokażą najmłodszym w jaki sposób można być szczęśliwym. Nauczy je czym w ogóle jest szczęście i dlaczego jest takie bardzo ważne.

 

 

 

 

Autor, Leo Bormans zasłynął wcześniej napisanymi: ,,The World Book of Happiness”, ,,The World Book of Love” oraz ,,The World Book of Hope”. Z zawodu jest dziennikarzem, a z wykształcenia filozofem.

 

Jego książka dla dzieci jest pisana lekkim i przyjaznym dla każdego języka. Najważniejszy jest jednak pomysł, gdzie autor postanowił wykorzystać ptasich bohaterów z ludzkimi cechami, żeby na ich przykładzie opowiedzieć o różnego rodzaju szczęściach.

 

 

 

 

 

,,Szczęście. Opowiastki dla dzieci” składa się na 10 krótkich, bogato ilustrowanych historii. Ich bohaterami są m. in. kakadu, pluszczyk, flaming, albatros czy czubacz.

 

Oprócz tego, że bardzo wiele można dowiedzieć się na temat samych ptasich zwyczajów, to także czytelnik zyskuje pewne złote myśli, związane z ich bardziej ludzką stroną charakterów.

 

Najmłodsi dowiedzą się, jak ważne jest posiadanie w życiu celów, akceptowanie siebie czy umiejętne wyrażanie emocji. W książce jest także mowa o tym jak istotne są relacje międzyludzkie, wytrwałość, docenianie innych, otwartość czy chęć do nauki.

 

Dodatkowo do każdego tekstu dodano pytania pomocnicze, które mają sprawdzić w jakim stopniu mały słuchacz go zrozumiał. Są także zagadnienia, które mogą rozwinąć temat i sprawią, że cała przygoda z książką nabierze bardziej interaktywnego charakteru.

 

Podobają mi się także zadania, jakie autor proponuje do każdej historii. Często wiążą się one z aktywnością fizyczną, zachęcają do zajęć plastycznych lub umysłowych.

 

 

 

 

 

 

Za piękne ilustracje w książce odpowiada Sebastiaan Van Doninck, a zgrabne tłumaczenie z języka niderlandzkiego zawdzięczamy Iwonie Mączce.

 

Na całościowe wrażenia tej książki oprócz wartościowego przekazu i cennego uzupełnienia o część merytoryczną dla dorosłych, wpływa także wydanie ,,Szczęście. Opowiastki dla dzieci”. Duży format, gruba oprawa i bardzo dobry jakościowo papier sprawiają, że ta pozycja doskonale spisze się na przykład jako prezent na wyjątkowe okoliczności.

 

Polecam ją dla dzieci powyżej 6. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/szczescie-opowiastki-dla-dzieci

 

Poprzedni wpis
Basia i śmieci – recenzja
Następny wpis
Żyrafy nie umieją tańczyć – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja