Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata – recenzja

Tytuł: Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata

Autor: Asia Gwis

Ilustracje: Asia Gwis

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość:   chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Ptaki to jedne z najbardziej niezwykłych i jednocześnie najpiękniejszych zwierząt, które zachwycają swoją różnorodnością, inteligencją i przystosowaniem do otoczenia.

Każdy z nas zna przynajmniej kilka najbardziej popularnych gatunków, jednak zdecydowanie zasługują one, żeby zagłębić się w ich temat nieco głębiej.

Do podróży po skrzydlatym świecie zaprasza nas Asia Gwis w ,,Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata”, która musi mieć wyraźnie słabość do zwierząt i przyrody ogólnie. Jej także ostatnio wydana autorska książka ,,W świecie małp” zachwycała formą opowiadania o tych bliskich nam naczelnych. Przy okazji współpracy z Elizą Piotrowską z kolei powstała wspólna książka artystek ,,Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel – mogel dla dociekliwych.

W swojej najnowszej i także wielkoformatowej książce o ptakach, autorka i ilustratorka zarazem skupia się przede wszystkim na najbardziej charakterystycznych elementach świata naszych pierzastych przyjaciół. Obcując z tą książką ma się wrażenie, że jej twórca chce nas przekonać o niezwykłości omawianych zwierząt.

,,Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” składa się na 15 kolorowych rozkładówek, w których przeczytamy m.in. o ptakach leśnych lub miejskich, obejrzymy ich budowę ciała, dowiemy się o różnych typach dziobów czy o ptasich domach.

Podobnie jak we wspomnianej już przeze mnie książce ,,Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel – mogel dla dociekliwych”, znajdziemy tutaj także rozkładówkę, która uwzględnia różne rodzaje, wielkości i kolory jaj.

Książka składa się głównie na ilustracje i niewielką ilość treści. Z pewnością nikogo nie przytłoczy nadmiarem informacji, raczej zachęci do dalszych poszukiwań.

Oprócz tego proponuje młodym ornitologom mnóstwo ciekawych aktywności, począwszy od wyszukiwania elementów na stronach, po znajdowanie szczegółów pomiędzy dwoma bardzo podobnymi ilustracjami, aż do ćwiczeń polegających na trzymaniu piłki na stopach, tak jak robią to pingwiny, kiedy opiekują się swoimi niewyklutymi z jaj pisklętami.

,,Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” to bardzo ładna wizualnie książka, która może być początkiem zainteresowania pierzastymi zwierzakami.

Bardzo dobrze nada się także na prezent z każdej okazji lub zostanie pozycją do przeglądania na co dzień. Polecam ją dzieciom powyżej 6. roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/czaple-kury-i-gluptaki-czyli-o-bogactwie-ptasiego-swiata/2686/ksiazka.html#.XSTiYJMzZE4

 


Poprzedni wpis
Yeti – recenzja rodzinnej gry planszowej
Następny wpis
Na dworze – recenzja
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 2019, album, Asia Gwis, blog książkowy, Czaple kury i głuptaki czyli o bogactwie ptasiego świata, książka na prezent, książka obrazkowa, książki dla dzieci o ptakach, literatura dziecięca, Nasza Księgarnia, nowości książkowe, ptak, ptaki, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja